Targi Look w Poznaniu. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich fryzjerzy walczą o tytuł Mistrza Polski. Najlepsi spośród nich będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata w 2014 roku. Zobacz, jak wyglądają Otwarte Mistrzostwa Fryzjerstwa Polskiego!

Towarzyszące targom LOOK, Otwarte Mistrzostwa Fryzjerstwa Polskiego, w tym roku odbywają się już po raz 14. Bierze w nich udział ok. 120 fryzjerów z całej Polski. Są też reprezentanci Niemiec. Osobno rywalizują ze sobą juniorzy, osobno seniorzy.

Zobacz też: MTP Poznań: Beauty Vision, czyli jak być piękną [FILM, ZDJĘCIA]


Fryzjerzy próbują swych sił w działach damskim i męskim. Rywalizacja w dziale damskim polega na przygotowaniu fryzur: kreatywnej, wieczorowej (z upięciem), średniej z długich włosów, z długich rozpuszczonych włosów, upiętej w kok, zaplecionej w warkocz oraz wykonanej z fal na mokre włosy.

Zadania w drugim dziale polegają na modelowaniu długich włosów, modelowaniu i strzyżeniu oraz modelowaniu fryzury klasycznej. Młodzie fryzjerzy musieli też pokazać, czy potrafią tworzyć na włosach wzorki i wycięcia.

Wśród walczących o mistrzowski tytuł nie brak panów, choć przeważają panie. Liczba zainteresowanych udziałem z roku na rok rośnie. Tytuł jest bowiem przepustką do kadry reprezentującej Polskę na Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata w 2014 roku.

Otwarte Mistrzostwa Fryzjerstwa Polskiego w Poznaniu zorganizowane zostały przez Ogólnopolską Komisję Fryzjersko - Kosmetyczną Związku Rzemiosła Polskiego, Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu, Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Skomentuj:

Targi Look w Poznaniu - Otwarte Mistrzostwa Fryzjerstwa Polskiego [ZDJĘCIA ]Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!