Tej zimy nie ma już obejścia Żlebu Żandarmerii przy szlaku do Morskiego Oka. Tatrzański Park Narodowy postanowił, że nie będzie wykonywał obejścia, bo turyści i tak z niego nie korzystali.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Do tej pory przez kilka ostatnich lat pracownicy TPN wydeptywali ścieżkę dla turystów zmierzających nad Morskie Oko, tak by ci mogli ominąć miejsce najbardziej zagrożone zejściem lawiny.

- Zaważyliśmy, że z tego obejścia korzysta 2-3 procent osób idących do Morskiego Oka. Większość turystów ryzykowała i wędrowała zagrożonym odcinkiem - mówi Paweł Skawiński, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Przyrodnicy uznali więc, że nie będą już wydeptywać obejścia, a jedynie poinformują turystów o zagrożeniu. - W tym miejscy w ciągu ostatnich 100 lat zginęła jednak osoba. Naszym obowiązkiem jest ostrzeganie nie, że zagrożenie zejścia lawiny jednak istnieje - dodaje Skawiński.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!