Teatr Polski ma nowych dyrektorów. Pokierują nim Marcin Kowalski i Maciej Nowak.

Decyzję o wyborze prezydent Jacek Jaśkowiak podjął na kilkanaście dni przed startem sezonu teatralnego.

Przeciwny wyborowi Kowalskiego miał być odpowiedzialny za kulturę wiceprezydent Poznania Jędrzej Solarski. Solarski przed objęciem obecnego stanowiska przewodniczył komisji konkursowej na dyrektora Teatru Polskiego i głosował przeciw kandydaturze Kowalskiego. Nie spodobało mu się podobno to, że więcej niż o własnej kandydaturze, Kowalski mówił o Macieju Nowaku.

Po kilku burzliwych tygodniach na pl. Kolegiackim i w Teatrze Polskim, kiedy mówiło się, że dyrektorem może zostać jednak Natalia Korczakowska, prezydent Jacek Jaśkowiak postanowił przyznać stanowisko Marcinowi Kowalskiemu.

– Nasz Teatr Polski ma być wzorem teatru działającego na rzecz dobra powszechnego. To będzie teatr publiczny, oparty na stałym zespole aktorskim, dużej inscenizacji, dobrej literaturze, grający spektakle artystyczne – zapowiada Kowalski, który zacznie pełnić swoją funkcję 1 września.

Marcin Kowalski pracuje w Teatrze Polskim od piętnastu lat. Od 1 października 2002 roku zajmuje stanowisko wicedyrektora teatru.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!