W Poznaniu odbywa się wystawa grupy artystycznej The Krasnals. W PBG Gallery na trzecim piętrze Skalar Office Center można oglądać m.in. kontrowersyjny obraz "Bitwa pod Grunwaldem/Statek Głupców". Zobaczcie zdjęcia z wernisażu.

W piątek 4 kwietnia odbyło się otwarcie wystawy grupy The Krasnals w PBG Gallery na trzecim piętrze Skalar Office Center, które znajduje się u zbiegu ulic Góreckiej i Hetmańskiej.

Członkom grupy wręczono także Nagrodę "Arteonu", wydawanego w Poznaniu opiniotwórczego miesięcznika o sztuce.

Z tej okazji odbył się pierwszy w Poznaniu pokaz kontrowersyjnego obrazu namalowanego przez The Krasnals - "Bitwa pod Grunwaldem/Statek Głupców".

- Wykorzystując znane każdemu Polakowi dzieło Jana Matejki, relacjonujemy pierwszą dekadę XXI w. Obraz jest komentarzem do otaczającego nas świata, w którym możemy zaobserwować permanentną walkę o władzę, nihilizm oraz upadek wszelkich wartości, w klimacie rodem z obrazów Hieronima Boscha. To komentarz do rzeczywistości już po okresie transformacji, w momencie dążenia Polski do nowoczesności i starań o uplasowanie się na wysokiej pozycji. Cicho wierzymy, iż obraz ten stanie się nową aktualną epopeją narodową - tłumaczą członkowie grupy The Krasnals.

ZOBACZ TAKŻE: 3. rocznica katastrofy smoleńskiej: Samolot z brzozy - The Krasnals znowu szokują!

Wystawa potrwa do 25 kwietnia.

Grupa The Krasnals powstała w 2008 roku. Od samego początku jej członkowie pozostają anonimowi. O swoich działaniach informują głównie za pośrednictwem bloga.

Czytaj więcej o grupie The Krasnals

Lubią prowokować i reagować na aktualną sytuację społeczną-polityczną. Ich pomysły bardzo często wywołują skrajne oceny.

Skomentuj:
The Krasnals - "Bitwa pod Grunwaldem/Statek Głupców" i inne dzieła na wystawie w PoznaniuZostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Rozrywka

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Zwykły (gość)

A nie możecie sobie konia walić nad tymi wypocinami w zaciszu swoich synagog, tylko epatujecie tym gównem wszem i wobec?