W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb niezwykłego człowieka, wybitnego lekarza specjality, doktora Mariana Leśniewskiego. Miał tysiące pacjentów, a jego sława ortopedy sięgała daleko poza dawne województwo pilskie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb niezwykłego człowieka, wybitnego lekarza specjality, doktora Mariana Leśniewskiego.
Miał tysiące pacjentów, a jego sława ortopedy sięgała daleko poza dawne województwo pilskie. To własnie u niego wymieniac stawy biodrowe chcieli pacjenci z Koszalina, Poznania, Zakopanego...
Doktor Leśniewski od początku związał swoje życie zawodowe z Chodzieżą, gdzie zamieszkał, ożenił się i wychował trzech synów. Po studiach odbył dwuletni staż zawodowy w chodzieskim Szpitalu Powiatowym. W tym czasie, tak pisał o nim ówczesny dyrektor szpitala chirurg dr Tadeusz Redelbach:
„lekarz medycyny Marian Leśniewski wykazał w czasie stażu dużo zainteresowania w kierunku chirurgii, posiadał właściwe podejście do chorych, często asystował przy operacjach, również podawał znieczulenie ogólne”. Tymi słowami rekomendował dalsze zatrudnienie go w charakterze asystenta na oddziale chirurgicznym. Przez trzy lata dr Leśniewski łączył pracę na chodzieskiej chirurgiii, dyżury, pracę w poradni i pogotowiu, z cotygodniowymi wizytami w Klinice Chirurgii Ogólnej w Poznaniu. Kształcił się i asystował do zabiegów operacyjnych profesorowi Romanowi Drewsowi, uzyskując w końcu pierwszy stopień specjalizacji w chirurgii ogólnej w 1968 roku. Za namową profesora, który jako rodowity chodzieżanin znał potrzeby lokalnej służby zdrowia, postanowił zająć się chirurgią urazowo – ortopedyczną. Po uzyskaniu akceptacji profesora Wiktora Degi, rozpoczął naukę w tej dziedzinie uzyskując tytuł specjalisty.


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!