To nie był wilk

Agresywne zwierzę, które atakowało ludzi w Poznaniu zostało uśpione (© Waldemar Wylegalski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Agresywne zwierzę, które szalało w centrum Poznania zostało uśpione. Z informacji jakie uzyskaliśmy w schronisku dla zwierząt w Poznaniu - nie był to wilk.

Decyzję o uśpieniu podjął powiatowy lekarz weterynarii. Lekarze będą badać, czy zwierzę było chore na wściekliznę.
Osoby, które zostały pogryzione powinny zgłosić się do lekarza.

W piątek wieczorem agresywne zwierzę wyglądające jak wilk atakowało ludzi w centrum Poznania. W schronisku dla zwierząt w Poznaniu, do którego zostało przewiezione, pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego stwierdzili, że nie jest to wilk, tylko mieszaniec.

Zobacz też:
Wilk atakował ludzi w centrum Poznania?


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (7)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Kolejny Myśliwy (gość)

Witam. Według mnie potwierdzić lub wykluczyć czym to zwierze było mogą tylko badania genetyczne. Po za tym do krzyżowania się psów i wilków dochodzi coraz częściej. Na Mazurach bodajże rok temu nagrała się na fotopułapkę cała rodzinka hybryd. Dlaczego tak się dzieje??? Ekolodzy doprowadzili do zmian w prawie na mocy których psy i koty mogą wałęsać się po polach i lasach bezkarnie, zarzynając hodowlane zwierzęta, dziką zwierzynę a nawet ludzi (zeszłoroczna tragedia pod Włocławkiem). Krzyżowanie się psów i wilków czy kotów z żbikami szkodzi najbardziej samym wilkom i żbikom których czystość genetyczna z roku na rok będzie się pogarszać aż dojdzie do sytuacji że wilki w Polsce zostaną zastąpione przez kundle.

Magda (gość) (Myśliwy)

Jako Myśliwy powinien Pan wiedzieć, że w naturze hybryda wilka z psem zdarza się nadzwyczaj rzadko, ponieważ wilki nie traktują psów jak przedstawicieli tego samego gatunku. Ponadto sprawa jest dość kontrowersyjna. Decyzja o eutanazji bez uprzedniej kwarantanny to coś dziwnego.

Myśliwy (gość)

Jako myśliwy wiem, że hybryda wilka z psem jest bardzo dla ludzi groźna. Jest agresywna, wytrwała i sprytna jak wilk i jednoczesnie nie boi się człowieka i go atakuje. Ale zostawmy tę sprawę Panu Łukaszowi.

wadera (gość)

stwierdzili że to nie wilk he he komu ta glupote chceci wcisnąć, czerwonemu kapturkowi.? Zabiliscie Wilka który jest pod ochrunas unas w Polsce.!

Ola (gość)

Przebiegł tuż obok mnie na ulicy Półwiejskiej.
Kłapał zębami próbując kąsać ludzi których mijał w szalonym pędzie. Przechodnie zatrzymywali się zszokowani. Byłam wystraszona zwłaszcza, że o mało i mnie nie pokąsał. Pędził w kierunku Kupca Poznańskiego.

KWM (gość)

Wczoraj, gdzieś przed 13tą nas minął w szalonym pędzie na Półwiejskiej. Przebiegł pół metra ode mnie, z wywieszonym prawie do ziemi czerwonym jęzorem i kłapnął kłami reklamówkę jakiejś dziewczyny za mną, gnając dalej. Parę kroków przed nami szli weseli strażnicy miejscy, zero reakcji z ich strony.
A na powyższym foto tytułowym, to nie jest to zwierzę!