Za nami królewski etap 72. Tour de Pologne z BUKOVINA Terma Hotel Spa do Bukowiny Tatrzańskiej. Poznaliśmy jego zwycięzcę.

Tour de Pologne 2015 "okiem" drona [Zdjęcia]KRÓLEWSKI ETAP TOUR DE POLOGNE 2015Etap wokół Bukowiny to najbardziej wymagający sprawdzian dla kolarzy biorących udział w Tour de Pologne. Po starcie z BUKOVINA Terma Hotel Spa peleton pojechał w stronę Zakopanego, gdzie kolarze przejechali trzy krótkie okrążenia i walczyli na Premii Specjalnej. Później wykonali cztery okrążenia z ośmioma Górskimi Premiami I kategorii Tauron. Kolarze cztery razy wjechali na Ząb i cztery razy na Ścianę BUKOVINA, a finiszowali w Bukowinie Tatrzańskiej.

KRÓLEWSKI ETAP TOUR DE POLOGNE 2015: KTO WYGRAŁ?Na ostatnim podjeździe zaatakował Mikel Nieve (Sky) i pozostali zawodnicy, w tym Fabio Aru (Astana) oraz Ben Hermans (BMC) czy Ilnur Zakarin (Katiusza) i Diego Ulissi (Lampre Merida) mieli spory kłopot, by go dogonić. Atakować ponownie próbował Nieve, ale było za późno na zbudowanie dużej przewagi. Dołączyli do niego Hermans i dwaj kolarze razem zmierzali do mety. Próbował do nich dołączyć Riccardo Zoidl (Trek Factory), ale doścignęła go grupa liderów prowadzona przez zawodników Astany. W końcu na atak zdecydował się lider kazachskiej ekipy Fabio Aru, ruszył też Sergio Henao (Sky). To on przez kilka kilometrów prowadził solo i ostatecznie wygrał etap.

Zobacz też:

źródło: xnews.pl

Tour de Pologne

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

9604 (gość)

problemy ze zdrowiem kwiatka to tylko wymówka jest po prostu bardzo słaby zresztą jak i cała reszta polaków a ponadto to wyścig III kategorii W PL obecnie nie ma światowego kolarstwa