Trasa katowicka będzie przejezdna do jesieni? Bardzo możliwe, że jeszcze przez pół roku będzie można jeździć jedną nitką trasy katowickiej. Podjęcia takiej decyzji nie wyklucza Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Trasa katowicka - zamknięta nitka wlotowa


Przed miesiącem Jerzy Witczak, wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego zamknął nitkę wlotową estakady katowickiej. Druga jest dopuszczona do ruchu do czerwca. Jednak nie wykluczone, że będzie można się nią poruszać dłużej, bo aż do jesieni.

Trasa katowicka będzie przejezdna do jesieni?


- Jeszcze w tym miesiącu otrzymam wyliczenia projektowe dotyczące wytrzymałości obiektu – wyjaśnia Jerzy Witczak. - Jeśli się okaże, że są one dobre, a jednocześnie zamontowane zostaną dodatkowe zabezpieczenia, to bardzo możliwe, że zgodzę się na dalsze użytkowanie obiektu – stwierdza inspektor nadzoru budowlanego.

Wiadomo jednak, że będzie trzeba wówczas zamontować dodatkowe podpory pod wiaduktami. Natomiast remont zamkniętej nitki powinien zacząć się na przełomie czerwca i lipca. Potrwa około półtora roku. Po zakończeniu prac, drogowcy zajmą przebudową nitki znajdującej się bliżej os. Jagiellońskiego i Oświecenia.

Zobacz: Remont, objazdy, informacje - wszystko o trasie katowickiej


Skomentuj:

Trasa katowicka będzie przejezdna do jesieni?Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!