Trasa katowicka będzie zamknięta w tym tygodniu! Decyzją wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego zamknięty zostanie wjazd do Poznania od strony Kórnika.

Trasa Katowicka - objazdy i inne informacje

- W poniedziałek po południu zapadnie decyzja, którego dnia wjazd do Poznania zostanie zamknięty - wyjaśnia Jerzy Witczak, wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego.

Niewykluczone, że stanie się tak już we wtorek! Jak będziemy jeździć po zamknięciu jednej z nitek trasy katowickiej? Jeszcze nie wiadomo. Drogowcy zapewniają, że mają przygotowanych kilka wariantów objazdów.

Więcej przeczytasz na stronie Głosu Wielkopolskiego

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

blapoc7681p@...

Użytkownik Trasa Katowicka - estakada przebiega nad torami kolejowej stacji rozrządowej Franowo, dalej nad ulicą Chartowo, dalej nad ulicą Inflancką tworząc trzy wiadukty, została wybudowana ok. 1976r. Pierwszy wiadukt nad torami był okresowo przeglądany, konserwowany, kilka lat temu dodatkowo wzmocniony i otynkowany. Dzięki właściwemu nadzorowi będzie służył jeszcze dziesiątki lat. Dwa pozostałe wiadukty /Chartowo, Inflancka/ całkowicie zaniedbano, brak drożności odpływającej wody, nie działające odpływy oraz mróz spowodowały nieodwracalne uszkodzenia. Stawiam tezę o całkowitej nieodpowiedzialności właściwych służb ze strony miasta, które za nadzór, przegląd i okresowe remonty są odpowiedzialne. Ta sama trasa budowana w tym samym czasie, wg tej samej technologii gdzie jeden wiadukt występuje w stanie nienaruszonym, dwa pozostałe są w stanie poważnych uszkodzeń i erozji. Dla mnie są to zaniedbania natury przestępczej, narażenie budżetu miasta na straty finansowe rzędu 270 mln zł oraz poważne zakłócenia w ruchu drogowym przez kilka lat. A może zaniedbania były celowo wykreowane po to żeby "właściwe" firmy i "właściwi" ludzie uzyskali adekwatny skutek finansowy. Ja jako opinia publiczna domagam się rzetelnego dochodzenia prokuratorskiego w powyższej sprawie.

xxx (gość)

: Czy wiecie że Grobelny zgłosił w Związku Miast Polskich propozycję opodatkowania samochodów osobowych z kratką tak jak ciężarowe. Pieniądze miały by trafić do gmin.W razie czego wiecie komu podziękować.