Wystawy tematyczne, gazetki historyczne, konkursy, lekcje historii z fachowcami, apel a teraz nagranie płyty i teledysku – tak pod okiem Renaty Rudzińskiej i Danuty Łukomskiej – Matuszak przygotowują się dzieci do nadania szkole imienia Powstańców Wielkopolskich.

Jak podkreśla Renata Rudzińska w całej szkole prowadzone są intensywne przygotowania do nadania imienia, które ma nastąpić 3 września 2012 roku. I jako nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej postanowiliśmy się w te przygotowania włączyć nagrywając płytę wraz z naszymi dziećmi, które nauczyły się pieśni i piosenek patriotycznych podczas apelu, który był wcześniej organizowany – dodaje.

Płytę pt.:„Pieśni i piosenki patriotyczne” w pleszewskim kinie Hel nagrywa zespół „Trójdźwięk”, którego nazwa pochodzi od numeru szkoły i „dźwięku” - bez którego muzyki by nie było, a przy współpracy z Domem Kultury, jego dyrektorem Mariuszem Szymczakiem oraz instruktorem Krzysztofem Półtorakiem.

Nagrana płyta będzie efektem dwuletniej pracy, która powstała na bazie specjalnie przygotowanego na tę uroczystość scenariusza historycznego, który został dostosowany do wieku dzieci mówi Danuta Łukomska – Matuszak. Jak wskazuje wiek edukacji wczesnoszkolnej są to dzieci w szczególnym okresie, a tak trudny temat historyczny wymagał od nas rzetelnego przygotowania – dodaje.

Na przełomie maja i czerwca nauczycielki planują premierę teledysku, do którego zdjęcia kręcone były również podczas nagrywania pieśni.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!