Lot balonem, występy muzyczne i taneczne, a przede wszystkim ogromny tort - to wszystko czeka na poznaniaków na Unijnej Majówce przygotowanej przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Między mostami Królowej Jadwigi i św. Rocha nad brzegiem Warty zbudowano całe miasteczko pełne najróżniejszych atrakcji. Swoje stoiska mają tam wszystkie służby mundurowe od celników poprzez strażaków po policjantów, którzy czynnie włączyli się w organizowanie unijnych konkursów.

Dzięki pracownikom wielkopolskiej drogówki można sprawdzić swoją wiedzę o policji lub o tajnikach poruszania się na drogach i wygrać atrakcyjne nagrody. Jak zwykle wielu chętnych przyciągają policyjne patrole na koniach i policjanci - rowerzyści, których też nie brakuje na pikniku. Miłośnicy mocnych wrażeń mogą wjechać na wysokość 50 metrów drabiną strażacką i obejrzeć sobie z góry spory kawałek Poznania. Strażacy zapewniają, że widok jest przepiękny i jedyny w swoim rodzaju.

Miłośnicy rozrywki powinni natomiast udać się pod scenę, gdzie - jak zapowiada prowadzący imprezę Mariusz Kwaśniewski - atrakcji też nie powinno zabraknąć. Tu zabawę rozpoczął koncert Tria Taklamakan, po nim można było podziwiać piruety i wymyślne figury mistrzów tańca towarzyskiego ze szkoły Bailando.

Dla tych, którzy wolą rozkosze kulinarne niż artystyczne, rozstawiono wokół sceny stoiska z tradycyjnymi przysmakami z grilla i oczywiście wielkopolskim piwem.

Jednak największą chyba atrakcją dzisiejszego "Pikniku na piątkę" jest unijny tort, który specjalnie na tę okazję przygotował Cech Cukierników i Piekarzy. Tortem zostaną poczęstowani wszyscy piknikowi goście, a ponieważ to dzieło sztuki cukierniczej waży ...50 kg. Z pewnością wystarczy go dla wszystkich amatorów słodyczy. Tort ma się pojawić na pikniku dopiero ok. godz. 15, więc jeszcze zdążycie.


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!