W najbliższy weekend w Tarnowie Podgórnym zostanie rozegrany turniej w duofottballu - odmianie piłki nożnej, w której mecz rozgrywają drużyny złożone z dwóch zawodników.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Duofootball to gra, w której rywalizują duety piłkarskie na niewielkim boisku o wymiarach 12m x 8 m, otoczonym bandami z dość małymi bramkami. Nie ma bramkarzy, napastników, czy libero - każdy z pary graczy odpowiedzialny jest za wszystko i każdy musi dać z siebie maksymalny wysiłek.

Na zasadach zbliżonych do duofutbolu ćwiczą podczas zgrupowań przedmeczowych największe kluby piłkarskie świata, a ponadto jest to sport, gdzie nie ma miejsca na grę na czas, bezbramkowe remisy i długie wymiany podań między obrońcami.

Turniej Duofootball Cup to także wielka zabawa przy muzyce, pokazy i konkursy dodatkowe oraz udział gwiazd „normalnej” piłki nożnej, chcących się sprawdzić w nietypowej rywalizacji piłkarskiej.

I Duofootball 90minut.org Cup w Polsce odbędzie się w weekend 30-31 maja podczas Dni Tarnowa Podgórnego na terenach tamtejszego OSiR. Organizatorzy liczą na udział zawodników z licznych lig piłkarskich w Poznaniu i okolicach, bo przecież do zagrania w Duofootball potrzeba właściwie tylko dwóch graczy, a przecież drużyny piłkarskich szóstek, czy jedenastek mogą same zgłosić kilka duetów.

Atrakcją turnieju w Tarnowie Podgórnym będzie udział byłych i obecnych zawodników Lecha Poznań, a także atrakcyjne nagrody dla startujących – w tym gadżety sportowe, sprzęt oraz bilety na mecze Lecha i reprezentacji Polski! Główna nagroda wynosi aż 1000 złotych!

Liczymy, że do turnieju zgłosi się przynajmniej kilku zawodników drużyny MM Poznań!

Termin:
30.05.2009 (sobota) - Godz. 09:00 - 14:00
31.05.2009 (niedziela) - Godz. 10:00 - 16:00
Miejsce:
Ośrodek Sportu i Rekreacji Tarnowo Podgórne, ul. Nowa 15 (mapa dojazdu)

Nagrody:
Nagroda główna: 1000 pln
Nagrody dodatkowe: sprzęt sportowy, bilety na mecz Polska-Czechy, piłki z autografami Reprezentacji Polski i Lecha Poznań, oraz inne drobne upominki.

Szczegóły i zapisy na stronie www.duofootball.pl.
Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!