Turniej Red Bull Winning 5 w Poznaniu wygrała drużyna "Galacticos" [ZDJĘCIA]

RED
Red Bull Winning 5 w Poznaniu.
Red Bull Winning 5 w Poznaniu. mat. prasowy
We wtorek o 19:00 wystartował drugi przystanek studenckiego turnieju piłkarskiego Red Bull Winning 5. Do walki stanęło ponad 20 pięcioosobowych drużyn, z pośród których triumfatorami były: „Galacticos”, „PatoTIM” oraz „Amatorzy”. Emocje nie opuściły nas do samego końca!

Dynamiczny turniej piłkarski 5 na 5, w którym utrata bramki równa się z utratą zawodnika spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Było to widać w strefie biura zawodów, gdzie limit miejsc został błyskawicznie wyczerpany.

Już w pierwszych spotkaniach widać było niesamowitą determinację i ponadprzeciętne umiejętności piłkarskie większości ekip.

Najbardziej zaciętym spotkaniem turnieju została okrzyknięta wyrównana potyczka „PatoTIM” vs „Szybki Lopes Nekla”. Pierwsi wymienieni wywalczyli awans dopiero po 11 kolejce rzutów karnych! Wielkimi brawami został przywitany jedyny zespół damsko-męski „Team Spiryt”. Drużyna „Amatorów” wyróżniała się pod względem wyszkolenia technicznego, co przełożyło się na najszybsze zakończenie meczu podczas Red Bull Winning 5. Sztuka wyeliminowania dobrze spisującej się FC Nowa Wieś zajęła im jedynie 3 minuty i 8 sekund. Im bliżej finałów, tym mecze były bardziej dynamiczne i dokładne.

Ostateczne, finałowe starcie odbyło się miedzy Galacticos a PatoTIM. Zawodnicy obu ekip grali zdecydowanie, konsekwentnie i - co najważniejsze - w myśl zasad fair play. Mecz był niezwykle zacięty i w 7 minucie na placu gry zostało po 3 piłkarzy z każdego teamu. Po chwili Galacticos przeprowadziło składną akcją z doskonałym wykończeniem i rozważną grą doprowadziło do zakończenia meczu 9 minucie. Stanęli na najwyższym stopniu podium i otrzymali główną nagrodę w postaci vouchera o wartości 1000zł do piłkarskiego sklepu internetowego R-Gol.com.