W najnowszym rankingu najlepszych uczelni wyższych „Rzeczpospolitej” Uniwersytet im. Adama Mickiewicza zajął trzecie miejsce, wyprzedzając m.in. Uniwersytet Wrocławski.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
To już dziesiąte zestawienie przygotowywane przez „Rzeczpospolitą” i „Perspektywy”. W zeszłorocznym zestawieniu UAM był czwarty. W tym roku awansował o jedną pozycję, wyprzedzając m.in. Politechnikę Warszawską i Uniwersytet Wrocławski, który rok temu był trzeci.

Sukces obchodząca w tym roku 90-lecie istnienia poznańska uczelnia zawdzięcza m.in. sile naukowej i umiędzynarodowieniu studiów. Stosunkowo słabo oceniono prestiż UAM, za który przyznano zaledwie 51,58 na 100 możliwych punktów. Łącznie nasz uniwersytet zdobył 77,77 punktów.

Podobnie jak przed rokiem zwyciężył Uniwersytet Jagielloński (100 punktów) przed Uniwersytetem Warszawskim (99,9 punktów).

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego uznano za najlepszą uczelnię medyczną. Drugi w swojej kategorii jest Uniwersytet Ekonomiczny, a Politechnika Poznańska jest siódma. Czwarta wśród uczeln sportowych jest poznanska Akademia Wychowania Fizycznego.

Wśród poznańskich uczelni niepublicznych najwyżej sklasyfikowano Wyższą Szkołę Bankową, która jest szesnasta. Tuż za nią znalazła się Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa.


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!