Z placu Adama Mickiewicza wyruszyła silna grupa szesnastu rowerzystów, kierując się na Morasko. W ten właśnie sposób rozpoczęło się Wielkie Grillowanie UAM.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Przejazd do kampusu zajął rowerzystom zaledwie  pół godziny - pokonali trasę w tempie bijącym na głowę choćby komunikację miejską... Na miejscu uroczyście przywitali ich organizatorzy, wręczając pamiątkowe koszulki i naturalnie - jako że to przecież Wielkie Grillowanie - karmiąc potrawami z grilla.

Z godziny na godzinę przybywało ludzi zainteresowanych atrakcjami studenckiej imprezy. A tych nie brakowało. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się wyścig w workach i dmuchane boisko do "ludzkich piłkarzyków", można było zasiąść również przy prawdziwej sheeshy, czyli arabskiej fajce wodnej i spróbować, jak smakuje palenie mieszanki aromatyzowanego tytoniu.

Wśród młodych ludzi krążyli wolontariusze, którzy zbierali podpisy pod petycją o przystosowaniu Kaponiery dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Obecnie osoba na wózku czy z ograniczonymi możliwościami poruszania się ma poważne problemy z pokonaniem tego ronda. Każdy, kto złożył podpis mógł odebrać tzw. "free hug" (czyli darmowe przytulenie) od specjalnie wybranych do tego celu ochotników płci obojga.

Cała impreza odbyła się w klimacie pysznego letniego jedzenia i dobrej muzyki. Bo na scenie można było podziwiać wiele nowatorskich kapel studenckich oraz gwiazdy dzisiejszego wieczoru:  Bzzt Sound System oraz Pokahontaz. Mimo nieprzyjemnego wieczornego chłodu - w końcu mamy dopiero początek maja - tłumy ludzi bawiły się aż do późnych godzin nocnych, a pozytywny nastrój udzielił się wszystkim obecnym. Dziś kolejna dawka dobrej energii i kolejny dzień grillowania. Zobacz program!
Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!