Lekcja poznańskiej historii dla podstawówek Lekcja poznańskiej historii dla podstawówek

(© Jędrzej Franek)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Święty Marcin, gwara poznańska, rogale marcińskie i 11 listopada. O czym jeszcze uczyły się dzieci na lekcjach w szkole?

W poniedziałek w szkole podstawowej na Garbarach odbyły się warsztaty historyczno-plastyczne organizowane przez Stację Poznań Główny i Fundację Junior. Miały one przybliżyć dzieciom poznańską wyjątkowość obchodów 11 listopada, a także postać św. Marcina.

- To chyba nie ostatnia rzecz, którą robimy razem z Juniorem, a na pewno nie ostatnia aktywna nasza działalność. W najbliższej przyszłości planujemy bardziej otwarte warsztaty i spotkania z zakresu spacerów historycznych, historyczno-kulturalnych - mówi Jędrzej Franek ze Stacji Poznań Główny.

Podczas zajęć uczniowie poznali legendy związane ze Świętym Marcinem, a także elementy z nimi związane. Dzieci dowiedziały się nie tylko o charakterystycznym sposobie obchodzenia 11 listopada, ale także o tradycji Powstania Wielkopolskiego.

Dzięki warsztatom wiedzą już, że gwara poznańska jest jednym z elementów wyróżniających ich miasto na tle Polski. Uwieńczeniem spotkania była praca plastyczna w postaci kolażu, która stworzyła ilustrację do całości warsztatów.

- Wszystko odbyło się zgodnie z planem. Odbiór przez ciało pedagogiczne był również bardzo pozytywny. Wyrażono nawet chęć organizacji takich zajęć w przyszłym roku dla wszystkich dzieci w szkole  - dodaje Jędrzej.

Następne warsztaty odbędą się w piątek w Szkole Podstawowej na os. Przyjaźni.

Aby obejrzeć wszystkie zdjęcia, przejdź do galerii.
Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!