24-latek uderzył pięścią w twarz kierowcę samochodu, który zatrzymał się, aby przepuścić jadący na sygnale policyjny motocykl.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Do zdarzenia doszło 2 kwietnia około godziny 13.00 w rejonie Mostu Dworcowego. Jadący samochodem osobowym mężczyzna, usłyszał i zauważył, jak ulicą Królowej Jadwigi, na sygnale nadjeżdża policyjny motocykl. Kierowca osobówki, w celu ustąpienia pierwszeństwa pojazdowi uprzywilejowanemu, zwolnił prędkość, a następnie zatrzymał się.

To prawidłowe zachowanie zdenerwowało jadącego za osobówką kierowcę busa. Mężczyzna także zatrzymał auto, podszedł do 64-latka i uderzył go pięścią w twarz za to, że ten zamiast jechać dalej – zatrzymał się i tym samym uniemożliwił przejazd. Następnie sprawca powrócił do samochodu i odjechał.

Pokrzywdzony, widząc, w jakim kierunku poruszał się napastnik, niezwłocznie o zdarzeniu zaalarmował policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali 24-latka w okolicy MTP. W trakcie rozmów przeprowadzonych w miejscowym komisariacie, mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Ze względu na ważny interes społeczny przestępstwo, którego dopuścił się poznaniak, będzie ścigane z urzędu. Zgodnie z kodeksem karnym, za naruszenie czynności narządu ciała, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!