Na ul Na ul

Na ul. Winogrady (na zdjęciu) prace dobiegają końca, niebawem rozpoczną się na Pułaskiego (© Marek Zakrzewski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Od września szykuje się ciężki czas dla kierowców dojeżdżających na Winogrady, Piątkowo i w inne rejony północnego Poznania. Niebawem rozpocznie się przebudowa podziemnej infrastruktury na ulicy Pułaskiego, co będzie skutkować jej całkowitym zamknięciem w pierwszym etapie prac (na odcinku od ulicy Przepadek do Cichej).

Jeszcze nie wiadomo jak długo potrwa remont, bo szczegółowy harmonogram prac trafi do zlecającego inwestycję poznańskiego Aquanetu w przyszłym tygodniu. Można się jednak spodziewać, że przez kilka tygodni o podróży przez Pułaskiego będzie trzeba zapomnieć.

– Na odcinku od ulicy Przepadek do Cichej musimy wykonać bardzo głębokie wykopy, dlatego konieczne jest jej zamknięcie – mówi Michał Średziński dyrektor firmy Litz Poznań, lidera konsorcjum, które wygrało przetarg na wykonanie prac. W drugim etapie, od ulicy Przepadek do Armii Poznań ruch będzie się odbywał, ale tylko jedną jezdnią i to w kierunku północnym (w kierunku Winograd). Na szczęście cały czas zostanie zachowany ruch tramwajów (najpierw muszą jednak wrócić na tę trasę).

Inwestycja potrwa trzy miesiące i obejmuje wymianę wodociągu, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji ogólnospławnej (ścieki plus deszczówka) oraz budowę kanału, w którym znajdzie się światłowód.
Dlaczego prace na tak newralgicznej ulicy zostaną rozpoczęte we wrześniu, kiedy ruch uliczny zrobi się kilkakroć większy niż w wakacje?

– Musieliśmy przygotować dokumentację, bo jest to inwestycja mająca szansę na wsparcie z Unii Europejskiej. A to trwało – mówi Dorota Wiśniewska, rzecznik Aquanetu. – Poza tym, w tym miejscu nigdy nie będzie dobrego terminu na rozpoczęcie prac, bo zawsze spowodują one duże utrudnienia.


Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!