Rondo im

Rondo im. Lecha Kaczyńskiego jest w Sieradzu (© archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Komisja ds. nazewnictwa ulic pozytywnie zaopiniowała nadanie imienia Lecha Kaczyńskiego części ulicy Roosevelta.

Pomysł, by część ul. Roosevelta na odcinku od Ronda Kaponiera do Mostu Dworcowego zmienić na Lecha Kaczyńska pojawił się już przed trzema laty. Inicjatywę popierają radni PiS.

By przygotować stosowne projekty w sprawie zmiany potrzebna była opinia miejskiej komisji ds. nazewnictwa Ulic. Jak podaje portal lazarz.pl ta przychyliła się do tego projektu.Remont ulicy Dąbrowskiego w Poznaniu


Czy powstanie ulica Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu?

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (27)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Poznaniak Mav (gość)

Zdecydowane NIE! Niech komisja wpierw poczeka na wybudowanie porządnej ulicy i wtedy nada jej taką nazwę, np. dla Nowej Naramowickiej. Dlaczego ciągle tnie się długie ulice o jednej nazwie, wprowadza chaos w mieście i pamięci poznaniaków do tych nazw? Ta cześć Roosevelta chyba akurat nie ma mieszkańców i problemów z dokumentacją wszelkiego rodzaju. Tylko po co to.... Może do tego nadaje się idealnie Głogowska, Dąbrowskiego i Grunwaldzka. :(

y3k (gość)

Czy ulica Bronisława Komorowskiego, Aleksandra Kwaśniewskiego, albo Wojciecha Jaruzelskiego także powstanie? Wszyscy zrobili tyle samo dla tego miasta.

Aneta (gość)

Prezydent Lech Kaczyński zginął na służbie Rzeczpospolitej, jak najbardziej należy mu się, za dokonania i za to jakim był wielkim mężem stanu. O wiele bardziej się przysłużył dla Polski i Polaków niż Wałęsa czy Kwaśniewski, którzy są dzisiaj pośmiewiskiem...

Antoni (gość)

Proponuję utworzenie obok palcu zabaw dla dzieci im. L. Kaczyńskiego pod nazwą "małpa w czerwonym" oraz schroniska dla bezdomnych o nazwie: "Spieprzaj dziadu".

nmichał (gość)

TW Bolek ma swój Airport, to dla równowagi, ktoś z opozycji demokratycznej lat '80 również powinien zostać odznaczony nazwaniem miejsca użyteczności publicznej.
Lemingi niech popłaczą, ale kiedyś zrozumieją historię.

tylda (gość)

To był ten, co faktycznie płot przeskakiwał czy ten drugi, który podsadzał skaczącego, bo płot był wysoki? W razie czego można na ulicy Opłotki machnąć rondo od razu dla obu.

Mocher (gość)

Pielgrzymki w rożnych okresach były w rozważaniu potrzeb, ale wydatnym tematem była niesprawiedliwość. Księżycowi Bracia mieli program i zainfekowali naszego Kochanego Ojca RYDZYKA a on musi się teraz tłumaczyć.

8168 (gość)

Kaczyński był zbyt małym wzorcem, i małym figurantem ,był pomocą brata bliżniaka który rozpętał wielki smród i to idzie po całym Kraju .

ulicznik (gość)

Lemingi pytaja: a co zrobił Lech Kaczyński dla Poznania?
To ja pytam: a co zrobił Lis Witalis dla Poznania (ma ulicę), a co Gagarin (ma park), a co Ajschylos (ma ulicę) ?

Władysław (gość) (hip)

Śpiewak najmniejszym gestem nie sprzeciwił się komunie. Czerpał pełnymi garściami z dóbr współpracy z nimi. Był spolegliwy, grzeczny a przy tym uczepiony sutanny. Jedyną patriotyczną pieśnią jaką wprowadził do repertuaru chóru był hymn Polski. Po upadku komuny krakał na nią, ale to było nieprzekonujące. Że tak było świadczy jego poparcie dla PO. Ponoć wiedział, że Krollop molestuje chórzystów. Tak przynajmniej dawał do zrozumienia. To dlaczego nie ujawnił dewiacji tego dyrygenta?

Mądry (gość)

Patologia, kiedyś żartowałem że jak PIS dojdzie do władzy to w każdym mieście i wiosce będzie ulica Kaczyńskiego i pomnik. Niestety miałem rację