Fotokopia ulotki nadesłana przez Internautę Fotokopia ulotki nadesłana przez Internautę

Fotokopia ulotki nadesłana przez Internautę (© archiwum Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Sporów wokół WOŚP ciąg dalszy. W jednym z kościołów na Lubelszczyźnie pojawiły się ulotki szkalujące Wielką Orkiestrę i Jerzego Owsiaka. Można w nich przeczytać, że Owsiak to autor amoralnego hasła " Róbta co chceta” i organizator Woodstocków, uznanych za przedsionek "piekła na ziemi”, poza tym według autora ulotek "człowiek wierzący, dając Wielkiej Orkiestrze pieniądze popełnia grzech, bo bierze udział w sprawach diabelskich".- Poszedłem z rodziną na poranną mszę. Karteczki zobaczyliśmy jednak dopiero wtedy, gdy podeszliśmy po kredę święconą. Kreda i ulotki leżały bardzo blisko siebie. Sprawiało to takie wrażenie, że wierni którzy biorą kredę powinni też wziąć ulotkę - mówi mieszkaniec Poniatowej, miasteczka w województwie lubelskim. -
Początkowo myśleliśmy, że na ulotkach znajdziemy wyjaśnienie symboliki święta Trzech Króli i tego po co na drzwiach mamy pisać K+M+B.

XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Poznaniu

W ulotce autorzy przypuszczają bezpardonowy atak na szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poza wspomnianym już oskarżeniem o związek z Hare Kryszna i atakiem na rodziców, w publikacji można przeczytać m.in. że Owsiak "w specyficznych warunkach został dostrzeżony i wylansowany przez lewicowo-liberalne media jako największy specjalista od dobroczynności". Autorzy ulotki ostrzegają też, że "człowiek wierzący dając Wielkiej Orkiestrze pieniądze popełnia grzech, bo bierze udział w sprawach diabelskich".

Księża z parafii utrzymują, że z ulotkami nie mają nic wspólnego. Pytany przez "Gazetę Wyborczą" ks. Łukasz Głaz wyjaśnia, że widział na zakrystii plakat z opisywaną treścią, ale nikt nie pytał duchownych o zgodę na kolportaż ulotek na terenie kościoła.


Zobacz też: Mocne uderzenie. Zamach na Jurka Owsiaka


Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter


Czytaj także

  Komentarze (32)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  werk (gość)

  manipulowac takiemu zgredzie-wstyd,chanba,narod bez honoru to jak zwierz,chpć watpie ,ze zwierz nie ma honoru.

  tom (gość)

  De...u!! Jak bedziesz zdychał i to może w niedługim czasie,to wtedy będziesz błagał do Pana Boga i o ksiedza !!!

  ONA (gość)

  Nie ważne czy człowiek wierzący czy nie wierzący - ważne co robi... Sama jestem katoliczką, wierzącą... ale gdybym miała poprzeć kto lepiej wydaje pieniądze to poparłabym Owsiaka - nie patrząc na to czy wierzy czy nie.. ważne na jaki cel idą pieniądze, a te wielkie kwoty idą na biedne, chore dzieciaczki... najgorsze jest to, że kościół krytykuje, a sam, zamiast wydać pieniądze na biedne dzieci, chorych ludzi woli budować wielkie bazyliki w Licheniu a teraz w Warszawie.. bo po co pomagać ludziom - zbudujmy marmurowe i złote kościoły, przepych i bogactwo ważniejsze od ludzi. Owsiak, nieważne czy robi wielkie show... ważne w jakiej intencji.

  dobra rada (gość)

  DOBRZE ZE NIE HARRY POTER.... BO TO BYLOBY DOPIERO DIABELSKIE... HAHAHAH OJ ROZBAWILA MNIE TA TRESC ULOTKI.... HAHAHAHA ;D

  xxx (gość)

  tak, początki orkiestry były skromne a efekt osiągano. Teraz z roku na rok koszty obsługi są ogromne.Po co i za ile Owsiak lata po Polsce w eskorcie myśliwców i policji ?Toż to są pieniądze, które można by wykorzystać na wiele, wiele pomp insulinowych czy innego sprzętu.Wiadomo, że nic za darmo nie można zrobić ale wypadałoby zminimalizować koszty dodatkowe do minimum.ludzie wpłacają na konkretny cel a w rzeczywistości finansują całą machinę obsługującą tę akcję.

  marco polo (gość) (Antoni)

  Widac jak duzo dobra czyni pan Owsiak po wpisach jego wyznawcow, pelnych milosci blizniego. Radzilbym przemyslec ta zbiorke, na owsiakowa tace, bo moze "uratujecie" zycie niejednemu porzyszlemu klesze, badz mocherowi.

  marco polo (gość) (POZ)

  hmmm.... urawnilowka? a moze by tak zrezygnowac z kosztownej obslugi tej WOSP i organizacji Woodstock, ktore tez kosztuje i to nie malo? i przeznaczyc tak zaoszczedzone pieniadze na te malenkie wczesniaki i chore na cukrzyce kobiety?

  marco polo (gość)

  Po pierwsze, czemu JO wyrecza nieudolne panstwo w jego konstytucyjnych obowiazkach, a po drugie czemu w jego impre jest ladowanych tyle pieniedzy z budzetu. Strach sie bac wyznawcow pana Owsiaka. Po wpisach widac jak kochaja blizniego. Niech ktos sie sprobuje przeciwstawic Owsiakowi, to ruski miesiac popamieta. Ja juz sie wyleczylem, nie dam sie wiecej nabrac na ta filantropie. Woled dawac "klechom", a konkretnie Caritasowi, ktory bez rozglosu i tak niebotycznych kosztow czyni wiele dobra. A nienawistne wpisy o "klechach" pokazuja jaka "milosc" blizniego panuje miedzy wieloma wyznawcami pana Owsiaka. I to tez jest powod,zeby nie wspierac