Do awarii doszło na stacji przy wyjeździe z miasta w kierunku Powodowa. W środowe przedpołudnie 21 stycznia ruch na drodze krajowej Poznań - Zielona Góra został wstrzymany. Istniało zagrożenie, że może dojść do wybuchu.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Do awarii doszło na stacji przy wyjeździe z miasta w kierunku Powodowa. W środowe przedpołudnie 21 stycznia ruch na drodze krajowej Poznań - Zielona Góra został wstrzymany. Istniało zagrożenie, że może dojść do wybuchu. Na szczęście nikomu nic się nie stało i po godzinie strażacy mogli zostawić urządzenia do naprawy specjalistycznej firmie.

Prawdopodobną przyczyną awarii, do której doszło pogodz. 8.00, było pęknięcie króćca przy pompie rozprowadzającej gaz. Niemal natychmiast dopływ gazu został zamknięty przez pracowników miejscowej gazowni, którzy bardzo szybko przyjechali na miejsce. Teren wycieku zabezpieczali strażacy z miejscowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Na miejsce skierowano zastęp ratowniczy i gaśniczy. Akcja trwała około godziny. Później naprawą awarii zajęła się specjalistyczna firma.

- Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zamknięciu głównych zaworów przy zbiornikach gazowych i dokonaniu pomiaru stref wybuchowych przy pomocy miernika wielogazowego - informuje st. kpt. Sławomir Śnita, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej wWolsztynie. - Równocześnie podaliśmy trzy prądy wody, w tym dwie kurtyny wodne, na chmurę ulatniającego się gazu.

-Na około 10 minut wstrzymaliśmy też ruch na drodze krajowej nr 32 - dodaje S. Śnita. - Po ustaniu wycieku przystąpiliśmy do przewietrzania pomieszczeń stacji i sprawdzania miernikiem zagłębień na terenie stacji paliw. W trakcie trwania akcji na miejsce zdarzenia przybyła firma specjalistyczna, która zajęła się naprawą uszkodzenia. Na czas prowadzenia działań stacja paliw była wyłączona z eksploatacji.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!