Ćwierćfinałowe mecze z Włókniarzem Częstochowa potwierdziły kryzys Unii Leszno w tegorocznym sezonie ligowym Ćwierćfinałowe mecze z Włókniarzem Częstochowa potwierdziły kryzys Unii Leszno w tegorocznym sezonie ligowym

Ćwierćfinałowe mecze z Włókniarzem Częstochowa potwierdziły kryzys Unii Leszno w tegorocznym sezonie ligowym (© Andrzej Szozda)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

O złoty medal 62. Drużynowych Mistrzostw Polski 11 i 18 października walczyć będą żużlowcy Unibaksu Toruń i Falubazu Zielona Góra. Pierwsze starcie gigantów odbędzie się na stadionie w Zielonej Górze, a rewanż rozegrany zostanie w grodzie Kopernika.

Batalię o brązowy krążek Włókniarz Częstochowa stoczy z Polonią Bydgoszcz. Unia Leszno, która wyeliminowana została w pierwszej finałowej rundzie przez częstochowskie Lwy, została sklasyfikowana na piątym miejscu. Caelum/Stal Gorzów, poległ w boju z rywalem zza miedzy Falubazem, i zajmie szóste miejsce.

W niedzielę poznany drużynę, która pożegna się z najsilniejszą i najzamożniejszą ligą na świecie przynajmniej na rok. W Gdańsku dojdzie do rewanżowej barażowej konfrontacji Lotosu/Wybrzeża z Atlasem Wrocław. Unibax Toruń broni mistrzowskiej korony. Aniołowie z grodu Kopernika po raz trzeci z rzędu walczyć będą w wielkim finale! W latach 2007– 2008 następcy Mariana Rosego o najwyższy stopień podium walczyli z biało-niebieskimi. Dwa lata temu triumfowała Unia Leszno, a przed rokiem torunianie. Jako jedyna drużyna w ekstralidze, Unibax, najlepszy team rundy zasadniczej, nie ma gwiazdy z cyklu Grand Prix 2009! Motoarena w Toruniu dotychczas pozostaje niezdobytą twierdzą. Kto zdobędzie piątą mistrzowską koronę – Unibax czy team, którego symbolem jest Myszka Miki?
Dlaczego tegoroczny ligowy maraton dla leszczyńskich Byków zakończył się dotkliwą porażką? – Mieliśmy tylko dwóch, zamiast czterech liderów, jak było w ostatnich latach naszych sukcesów. Zawiedli także nasi juniorzy – tłumaczył niedawno na naszych łamach Sławomir Kryjom, dyrektor sportowy biało-niebieskich. Matematyka nie kłamie. Wystarczy wnikliwa analiza rankingu najskuteczniejszych żużlowców ekstraligi, uwzględniająca indywidualne wyniki sezon regularnego i dwóch rund finałowych. W czołowej dziesiątce team spod znaku szarżującego byka reprezentują tylko – kapitan biało-niebieskich Leigh Adams i Jarosław Hampel. Krzysztof Kasprzak sklasyfikowany został dopiero na 19. miejscu ze średnią 1,877 punktu w jednym wyścigu. Adam Shields zajął 31. lokatę (1,521), Jurica Pavlic był 38. (1,304), a Damian Baliński dopiero 44. (1,271).


Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!