Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Urban Empire. Zbuduj potęgę swojego miasta i stwórz metropolię [RECENZJA]

Piotr Wróblewski
Urban Empire. Zbuduj potęgę swojego miasta i stwórz metropolię [RECENZJA]
Urban Empire. Zbuduj potęgę swojego miasta i stwórz metropolię [RECENZJA] mat. pras.
Zostań świetnym burmistrzem i stwórz wielką metropolię z niewielkiej mieściny. Dzięki „Urban Empire” możemy wcielić się w zarządcę miasta.

„Urban Empire” to gratka dla miłośników strategii, zarządzania i... miejskich aktywistów.
Fińskie studio Fragment Productions stworzyło grę, która wciąga na długie godziny. „Urban Empire” to strategia ekonomiczna na PC. Wydawca - Kalypso Media stworzył symulator zarządzania miastem. Jednak poza budową dróg, ważne jest budowanie pozycji, relacje między politykami i głos mieszkańców. Świetna zabawa, która wciąga bez reszty.

Chcieliście kiedyś dowodzić całym miastem, budować wielkie wieżowce albo rozwijać fabryki z czasów rewolucji przemysłowej? Teraz jest do tego znakomita okazja. Gra „Urban Empire” to nowy symulator rozwoju miasta. Wcielamy się w postać burmistrza i zarządzamy całą miejscowością.

Dwa scenariusze
Rozpoczynając grę mamy dwie możliwości. Możemy wybrać sobie ród, który będzie nam towarzyszył w kolejnych wiekach. Do wyboru mamy cztery wielkie rodziny. W kolejnej „erze” będziemy mieli do czynienia z innym członkiem familii. Każdy ród ma swoje możliwości, wady, zalety, ale także priorytety. Warto zastanowić się, które umiejętności są nam potrzebne i bliższe naszemu rozumieniu miasta.

Druga opcja to konkretny scenariusz. Wtedy rozpoczynamy rozgrywkę w określonym czasie, mając już zbudowane fikcyjne miasto. Do wyboru mamy pięć różnych okresów. Są to zarówno czasy rewolucji przemysłowej, wiek XX oraz futurystyczne miasto, które broni się przed nuklearną zagładą.

Sama rozgrywka składa się z kilku elementów. Po pierwsze budujemy, tworzymy i zmieniamy miasto. Po drugie zarządzamy finansami, a po trzecie zdobywamy kolejne cele, dzięki którym możemy się rozwijać i przechodzić do kolejnej „ery”.

Co ciekawe, większość zmian wymaga także akceptacji parlamentu. Nie zawsze jest łatwo przekonać deputowanych do swoich racji. Możemy wpływać na nich, zapraszając na kolację albo zdobywając uznanie w oczach miasta. Strategia wywierania wpływu jest tym razem równie ważna jak same umiejętności zarządzania czy budowania infrastruktury.

Typowa rozgrywka
Pierwszą rozgrywkę, po wybraniu rodu, zaczynamy w roku 1820. Mamy już miasto rozwinięte do pewnego stopnia i musimy zwiększać jego wpływy. Gra toczy się przez kolejne dwieście lat. Dzięki temu możemy sprawdzić się w zmieniających się czasach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dronowa Dolina, czyli wydarzenie dla pasjonatów nowych technologii

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto