Drodzy Sąsiedzi, Mili Goście - tak zaprasza Kama Kuik wszystkich, którzy choćby przechodzą ulicą Fredry, na urodziny tej ulicy. Wielkie świętowanie rozpocznie się w tym roku 13 czerwca.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wszystko zaczęło się od tego, że cztery lata temu niezwykła artystka Kama Kuik otworzyła swoją pracownię właśnie przy ulicy Fredry. Otworzyła, zakochała się w tym miejscu i postanowiła zrobić coś, by ożywić tę ulicę. By ludzie przestali nią po prostu przechodzić do autobusu, tramwaju czy pracy, a zwrócili uwagę, jakie to ładne miejsce w samym centrum miasta. Tak narodziły się Urodziny Ulicy - akcja, której punktem centralnym zawsze jest pracownia Kamy Kuik nosząca wdzięczną nazwę "Paśnik Kamy" i w któej powstają portrety mieszkańców ulicy.

- I nie tylko mieszkańców, także tych, którzy tu pracują, a także przechodniów - wyjaśnia Kama Kuik. - Będę je malować od 13 czerwca w godzinach 12-22. Wystarczy przyjść i umówić się na spotkanie. Obrazy zaprezentujemy na filarach przed Paśnikiem. Wszyscy sportretowani dostaną pamiątkowe zdjęcie.

Wernisaż tej niezwykłej wystawy zaplanowano na 20 czerwca i ma to być okazja do spotkania, rozmowy i radosnej fiesty w samym centrum miasta – na naszej ulicy. Każdy może się przyłączyć.

- Poznajmy się, spotkajmy, stwórzmy razem portret naszej ulicy i świętujmy wspólnie 20 czerwca w dniu rocznicy urodzin Hrabiego Aleksandra – naszego patrona - zaprasza Kama Kuik.

Program Urodzin Ulicy Fredry:

Sobota 13 czerwca
Wernisaż Portretu Ulicy Fredry

Niedziela 14 czerwca
Wernisaż Portretu Ulicy Fredry

Poniedziałek 15 czerwca
Wernisaż Portretu Ulicy Fredry

Wtorek 16 czerwca
Otwarcie wystawy portretów z edycji PUF 2007
Projekcja filmów: „Okrąglak” 2007 (14min.), „Sen o Poznaniu cz. V” 2007 (16min.) Grzegorza Grześkowiaka z muzyką Adama Orłowskiego oraz „Paśnik Kamy” 2006 (7min.) Elizy Prager.


Środa 17 czerwca
Warsztaty folkowe, koncert na dudach szkockich – Przemysław Wawrzyniak

Projekcja filmów: „Okrąglak” (14min.) oraz „Sen o Poznaniu” (16min.) Grzegorza Grześkowiaka z muzyką Adama Orłowskiego

„Nasz sposób na Osiecką”

Czwartek 18 czerwca
Koncert „Kapeli z Orliczka” i zabawa na klepisku

Piątek 19 czerwca
Swing Combo Krzysztofa Powalisza

Ania Przybylska – vocal, gitara, Witek Zalewski – vocal, gitara


Sobota 20 czerwca
Korowód bohaterów sztuk A. Fredry – uczniowie V LO oraz etiudy teatralne w wykonaniu laureatów „I Potyczek Teratralnych Gimnazjalistów”

Wernisaż Portretu Ulicy Fredry: muzyka – dj Muertos, ciastko ulicy WZ-etka – cukiernia Expressowa, kawa – Coffee House, pizza – Trattoria Castellana – firmy z ulicy Fredry.

Wernisaż wystawy fotograficznej „Photo/grafiki” Piotra Zaworskiego w ramach cyklu „Ostatnia Niedziela” miesiąca (maja)

Projekcja filmów: „Okrąglak” 2007 (14min.), „Sen o Poznaniu cz. V” 2007 (16min.) Grzegorza Grześkowiaka z muzyką Adama Orłowskiego oraz „Paśnik Kamy” 2006 (7min.) Elizy Prager.

Sobota 27 czerwca
Wernisaż fotografii „Portret obiektywny” Wawrzyńca Kubeczaka w ramach cyklu „Ostatnia Niedziela” miesiąca (czerwca)

Niedziela 28 czerwca
Spotkanie z fotografem Wawrzyńcem Kubeczakiem

Wtorek 30 czerwca
Finisaż Portretu Ulicy Fredry
4 urodziny Paśnika Kamy - Pracowni Spotkań Portretowych pod nr 12
„Co Kama robi w Paśniku” projekcje i prezentacje różnych działań Pracowni Spotkań Portretowych Paśnik Kamy w ciągu 4 lat jej istnienia. Otwarte spotkanie – muzyczno artystyczne.


Zobacz inne poznańskie imprezy w długi weekend.Taaaka impreza na Fredry!

Aleksander hrabia Fredro z pewnością nigdy nie przypuszczał, że jego urodziny będą aż tak fetowane w Poznaniu. A wszystko za sprawą Urodzin Ulicy Fredry.Muzyka zaatakowała przechodniów na Fredry

Da się zrobić niezły koncert dla publiczności na chodniku? No pewnie, muzyka grana na żywo przed pracownią Kamy Kuik na ul. Fredry wprawiała przechodniów w niemałe zdziwienie.Zarażeni Osiecką (+ wideo)

Piosenki Agnieszki Osieckiej nadają się do śpiewania przez ludzi w każdym wieku. Udowodnili to młodzi ludzie ćwiczący swoje umiejętności wokalne w poznańskim klubie Pod Semaforem – uczniowie technikum, liceum i gimnazjum.Duchem jazzu jest spontaniczność

Barwne opowieści o historii jazzu przeplatane graniem najbardziej popularnych standardów - tak wyglądały warsztaty muzyczne dla uczniów Zespołu Szkół Komunikacji.Portret Ulicy 2007 do obejrzenia w Muzie

Od 13 czerwca trwa akcja artystyczna Kamy Kuik, która maluje twarze przechodniów na ul. Fredry. W kinie Muza można obejrzeć prace, które powstały przed dwoma laty.Ich sposób na Osiecką


Twórczość Agnieszki Osieckiej nie jest tak dobrze znana, jak by się to mogło wydawać. Chcąc to zmienić poznańska młodzież przygotowała specjalny program "Nasz sposób na Osiecką".
Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!