Na pl. Wolności odbył się pokazowy mecz promujący kandydaturę Poznania jako organizatora Mistrzostw Świata Bezdomnych w Piłce Nożnej Ulicznej. Miejscy urzędnicy wygrali z bezdomnymi 10:3.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Paryż i Poznań to miasta, które zakwalifikowały się do finału wyborów gospodarza Mistrzostw Świata Osób Bezdomnych w Piłce Nożnej w 2011 r. Mecz, który odbył się we wtorkowe południe na placu Wolności, miał przekonać Mela Younga, prezesa Stowarzyszenia Światowej Piłki Nożnej Ulicznej, że Poznań jest gotów na te mistrzostwa i że będzie to jedyny słuszny wybór.

- Jestem pod wrażeniem miasta i organizacji - powiedział przed meczem prezes Stowarzyszenia Światowej Piłki Nożnej Ulicznej. - Wiem, że organizacja Mistrzostw Bezdomnych w Poznaniu byłaby dobrą promocją przed Euro 2012.

Mistrzostwa Świata Osób Bezdomnych w Piłce Nożnej mają na celu zbliżenie się osób bezdomnych z resztą społeczeństwa i integrację między nimi. Mają też pomóc osobom uzależnionym w wyjściu z nałogu.

We wtorkowym meczu wzięły udział drużyny poznańskiego Urzędu Miasta oraz osób bezdomnych, którym m.in. dzięki piłce nożnej udało się wyjść w życiu na prostą. Sędzią spotkania był sam Mel Young.

Mecz zakończył się wynikiem 10:3 dla urzędników. Po zakończeniu drugiej połowy spotkania rozegrano konkurs rzutów karnych. Tu również lepsi okazali się urzędnicy wygrywając 1:0. Ostatnim strzałem popisał się sędzia. Bramkarz obronił.

Po zakończonym spotkaniu Mel Young pojechał zobaczyć Łęgi Dembińskie, gdzie oprócz pl. Wolności miałyby się odbywać mecze mistrzostw.


Zobacz też:

Mundial w Poznaniu coraz bardziej prawdopodobny
Poznań jest już bardzo bliski organizacji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Bezdomnych w 2011 roku. - W walce o mistrzostwa zostaliśmy już tylko my i Paryż - mówi Anna Szpytko z UM.
Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

aurorka

;/. trochę kiepsko to wygląda...jak Ci urzędnicy grają w nowych strojach, a bezdomni w normalnych ubraniach, mogli im też zafundować na okazję meczu jakieś stroje...