W piątek w Starym Browarze pojawiło się kilkanaście osób w kominiarkach. Ich widok wzbudził spore zamieszanie wśród klientów i ochrony centrum handlowego. Co było celem tego "ataku"?

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Około godz. 20 do centrum handlowego Stary Browar weszło kilkanaście osób w twarzach zasłoniętych kominiarkami. Klientom robiącym tu zakupy zamaskowani osobnicy rozdawali ulotki z krótkimi hasłami: „Miasto Poznań miastem Know How? Czy chcemy, aby tak wyglądał Poznań? Dołącz do Nas. Zmień przyszłość. Poznań Studencką Stolicą Polski”.

Zamaskowanymi klientami okazali się studenci z grupy "Chodź na Piwko, na przeciwko". W ten nietypowy sposób postanowili wypromować swoją grupę, której przyświeca idea uczynienia z Poznania miasta tętniącego barwnym życiem studenckim, a zarazem wyrazić swój sprzeciw wobec najnowszej kampanii promocyjnej "Poznań - miasto know-how". Iich zdaniem kreuje ona nasze miasto jako miejsce dla "białych kołnierzyków". "Szkoda, że nie wiedzą kto tak naprawdę powinien być główną grupą docelową miasta, w którym jest ok. 130 tys. studentów" - apelują do władz Poznania młodzi studenci.

Po opuszczeniu Starego Browaru rozdawali ulotki także na ulicach w centrum Poznania.  
Jak wyglądała ich akcja? Zobaczcie na filmie nagranym przez MM Poznań.Zobacz galerię zdjęć - wystarczy kliknać w miniaturki pod artykułem.


Zobacz inne akcje grupy "Chodź na Piwko, na przeciwko":

Mecz w kapsle... w Starym Browarze

Żywe szachy w Starym Browarze


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (7)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

piwkowy

Zapraszam na kolejne akcje :). Tak jak w temacie, zapraszam na kolejne akcje:

- 15.05.2009 (tj. Piątek) "Podchody w Galerii Malta" - Spotykamy się o godz. 18:30 przy fontannie w Galeri Malta (więcej szczegółów na Naszym profilu i na forum).

- 18.05.2009 (tj. Poniedziałek) "Lany Poniedziałek + Impreza" - Komu było za mało wody w tym roku w lany poniedziałek? Ma teraz szansę nadrobić tą strate :) Spotykamy się o godz. 11:30 na Starym Rynku, pod Koziołkami (więcej szczegółów na Naszym profilu i na forum).

- 24.05.2009 (tj. Niedziela) "Szaleńczy Wyścig" - Spotykamy się o 11:00 u mnie na chacie, tj. Topolowa 5/416 sam początek Wildy, ulica równoległa do Wierzbięcice, Ataner "Jakś Bud" na przeciwko Dworca Międzynarodowego PKS, obok stacji Orlen :) I punkt 12:00 po objaśnieniu zadań i miejsc w które trzeba się udać zaczynamy szaleńczy wyścig (więcej szczegółów na Naszym profilu i na forum).

Mam nadzieję, do zobaczenia na którejś z akcji, a w między czasie rozgrywki sportowe i imprezy przez cały maj praktycznie :)

piwkowy

Dziękujemy :). Tak się bawimy "Unbelievable Shopping - Bandit Cup":

Chodź na Piwko na Przeciwko (jeszcze do października) znajdziesz Nas pod tym linkiem:

- http://nasza-klasa.pl/profile/24794042

Serdecznie dziękujemy MM Poznań :)

maciekKolejorz

spoko akcja. trochę szkoda, że ludzie tak spokojnie zareagowali w Starym Bro ;) na zachodzie pewnie by spanikowali

piwkowy

A dzisiaj .... Zapraszamy do Wspólnego dopingowania Kolejorza, w Pubie Colloquium (Taczaka 10, obok Corner Pub) od godz. 15:45 :) Będzie dobry doping i pewnie z 20, 30 osób od Nas :)