(© Grzegorz Dembiński)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Miejska konserwator zabytków - jak informuje portal Gazeta.pl - z końcem marca odchodzi z magistratu.

Prawo do emerytury Maria Strzałko nabyła prawie przed dwoma laty. Jak wcześniej już informował Głos Wielkopolski, urzędnicy od jakiegoś już czasu przekonywali Marię Strzałko do przejścia na emeryturę. Delikatna perswazja trwała rok. Maria Strzałko w końcu złożyła wniosek o przejście na emeryturę.

Zobacz też: Przekonają Marię Strzałko do emerytury?


Maria Strzałko miejskim konserwatorem była dziesięć lat. Uważana była za konserwatystkę. Głośny był jej sprzeciw w sprawie projektu architektonicznego Zamku Królewskiego w Poznaniu i "Minaretu" Joanny Rajkowskiej.

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Posener (gość)

Już czas najwyższy!!! Dość szkód dla wizerunku Poznania! Dość zatwierdzania potworków budowlanych w zabytkowych dzielnicach Poznania! Dość braku smaku, wyczucia, ignorancji i nieposzanowania dla naszej poznańskiej tradycji architektury! Dość czepiania się kształtu okna na zamkniętym podwórzu kamienicy z lat 40, a pozwalania na rozbiórkę zabytkowych i charakterystycznych dla Poznania budynków! ($$$) Naprawdę już dość!!!!!!!!!!!!