Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W parku Starego Browaru znów będzie działać kino letnie. Zobacz, jakie filmy będzie można obejrzeć

MRT
Już po raz 12. Stary Browar organizuje kino letnie. Od lipca seanse w parku ruszają ponownie. W każdą wakacyjną środę o godzinie 21 widzowie znów rozsiądą się wygodnie na trawniku, żeby wspólnie przeżywać filmowe emocje. Punktem wyjścia dla programu filmowego stał się 50. jubileusz Festiwalu Woodstock.
Już po raz 12. Stary Browar organizuje kino letnie. Od lipca seanse w parku ruszają ponownie. W każdą wakacyjną środę o godzinie 21 widzowie znów rozsiądą się wygodnie na trawniku, żeby wspólnie przeżywać filmowe emocje. Punktem wyjścia dla programu filmowego stał się 50. jubileusz Festiwalu Woodstock. J. Wittchen
Od lipca co środę o godz. 21 w parku koło Starego Browaru znów będzie można oglądać filmy w kinie plenerowym. Punktem wyjścia dla tegorocznego repertuaru stała się 50. rocznica Festiwalu Woodstock.

Tegoroczny repertuar letniego kina w Starym Browarze będzie wyjątkowy - zapowiada sie filmowa podróż przez historię kontrkultury. Tegoroczny repertuar został stworzony z pomocą prof. Waldemara Kuligowskiego, redaktora naczelnego "Czasu Kultury".

Z pomysłu uczczenia jubileuszu Woodstocku pokazem filmu na temat festiwalu zrodziła się szersza koncepcja poświęcenia całego letniego repertuaru letniego kina w Starym Browarze wątkom kontrkulturowym.

- Zasady kontrkulturowe, takie jak dążenie do wolności kolejnych dyskryminowanych grup, obecnie uznajemy za powszechne i niezbędne - mówi prof. Kuligowski. Nasz przegląd filmowy ma przypomnieć ich źródła, obecne w muzyce, sztuce, poezji. Z drugiej strony, chcemy też zastanowić się nad mniej oczywistymi wymiarami kontrkultury i nad jej wpływem np. na rdzenne ludy Ameryki.

Czytaj też: W Poznaniu ruszają kina pod chmurką! Jakie filmy zobaczymy?

Program letniego kina w Stary Browarze rozpocznie się 3 lipca projekcją filmu “W drodze” - ekranizacji powieści Jacka Kerouaca. W repertuarze znalazły się także m.in. “Manifesto” z brawurową rolą Cate Blanchett, poświęcony historii bluesa dokument “The Blues”, czy duński film “Komuna” o współczesnej hippisowskiej wspólnocie.

Zwieńczeniem letniego kina ma być sierpniowy seans filmu Michaela Wadleigh’a „Woodstock. 3 Days Of Peace & Music” (1970) - dokumentu pokazującego słynne koncerty, ale także skalę, atmosferę i uczestników festiwalu.

Ostatnim plenerowym seansem w parku Starego Browaru będzie pokaz kultowego już “Sugar Mana” 26 sierpnia. - Będzie bardzo kolorowo, głośno, psychodelicznie, ale także mądrze - zachęca prof. Kuligowski. Połączymy yin umysłu z yang emocji.

Wstęp na wszystkie seanse jest wolny. W razie niepogody filmy pokazywane są na Szachownicy w Pasażu Starego Browaru.

Szczegółowy repertuar:

  • 3 lipca: “W drodze” (2012), reż. Walter Salles (przed seansem prelekcja prof. Kuligowskiego)
  • 10 lipca: “Backbeat” (1994), reż. Iain Softley (przed seansem prelekcja prof. Kuligowskiego)
  • 17 lipca: “Manifesto” (2015), reż. Julian Rosefeldt
  • 24 lipca: “The Blues” (serial TV, 2003 -, pokaz jednego z odcinków miniserialu)
  • 31 lipca: “Sól ziemi” (2014), reż. Wim Wenders, Juliano Ribeiro Salgado
  • 7 sierpnia: “Sny wędrownych ptaków” (2018), reż. Cristina Gallego, Ciro Guerra
  • 14 sierpnia: „Woodstock. 3 Days Of Peace & Music” (1970), reż. Michael Wadleigh
  • 21 sierpnia: “Komuna” (2016), reż. Thomas Vinterberg
  • 28 sierpnia: “Sugar Man” (2012), reż. Malik Bendjelloul

POLECAMY:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto