Z internetu będzie można skorzystać w ponad 100 miejscach w centrum Poznania Z internetu będzie można skorzystać w ponad 100 miejscach w centrum Poznania

Z internetu będzie można skorzystać w ponad 100 miejscach w centrum Poznania. (© Waldemar Wylegalski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Teraz jest ich siedem. Do końca kwietnia ma być 30, a w październiku - aż 105. Mowa o punktach z hot spotem - darmową bezprzewodową siecią - w Poznaniu.

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

To, co miasto ma teraz do zaoferowania poznaniakom to 7 miejskich hot-spotów. Przyrost ma być niebagatelny - tylko do końca kwietnia w ścisłym centrum miasta pojawi się co najmniej 30 nowych punktów z bezprzewodowym darmowym internetem, a w październiku w całym mieście ma być ich 105.

Znamy granice, które obejmie pierwszy etap rewolucji. Będzie to rejon wyznaczony ulicami Solną, Garbarami, aleją Niepodległości i ulicą Królowej Jadwigi.

O tym, gdzie na ulicy będzie można otworzyć swojego laptopa, albo sięgnąć po telefon komórkowy i połączyć się z siecią nie martwiąc się o rachunek, będą informowały m.in. tabliczki podobne do tych, które wskazują turystom kierunek na przykład na Cytadelę. Teraz wskażą im nowy kierunek: internet.

Chociaż nowa miejska sieć bezprzewodowa nie jest inwestycją spod szyldu "Euro 2012", to kibice z pewnością na niej skorzystają. Darmowy internet znajdą nie tylko w pubach, czy w McDonaldzie, ale także na ławeczce w parku.

Przede wszystkim skorzystają jednak sami poznaniacy. Do darmowego internetu nie będzie można jednak podłączyć się na całą dobę: czas sesji będzie ograniczony do godziny. Jego szybkość będzie zależała od liczby korzystających z niego równocześnie użytkowników. Jak zapewnia magistrat, nie będzie ona jednak mała.


Więcej informacji na stronie Głosu Wielkopolskiego

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

winogradzianin (gość)

Wstyd że takie miasto jak Poznań dopiero teraz pracuje nad darmowymi hotspotami.Taki Konin już od dawna oferuje dostęp przez hotspoty które obejmują zasięgiem większą część miasta.Poczekamy do października i zobaczymy