Trwa budowa zespołu szkolno-przedszkolnego na Umultowie, a to nie jedyna inwestycja, która ma poprawić bazę oświatową Poznania.

Szkoła i przedszkole na Umultowie ma pomieścić ok. 700 dzieci. Koszt budowy kompleksu to prawie 28 mln zł. Prace rozpoczęły się w maju, a ich planowane zakończenie to wrzesień przyszłego roku. Na razie wszystko idzie zgodnie z planem.

- Mamy wylane fundamenty i przygotowujemy się do prowadzenia kanalizacji - wyjaśnia na stronie urzędu miasta Michał Kozak, inżynier budowy.

Budowa zespołu szkolno-przedszkolnego pozwoli odciążyć placówki na północy Poznania, które dziś są przepełnione.

Pod Lipami będzie hala sportowa


W lipcu rozpoczęła się też budowa nowoczesnej hali sportowej przy Zespole Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1, na os. Pod Lipami. Inwestycja pochłonie prawie 4,5 mln zł. Z nowego obiektu uczniowie będą korzystać od roku szkolnego 2018/ 2019.

- Sala służyć będzie nie tylko młodzieży z tutejszej szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego (LO zacznie działać od roku 2019/2020 przyp. red.), ale także mieszkańcom osiedla Pod Lipami - mówił podczas wmurowania aktu erekcyjnego prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. - Będzie nie tylko miejscem prowadzenia lekcji wychowania fizycznego, treningów i rywalizacji sportowej. Tu również będą odbywały się imprezy kulturalne. Takiego obiektu brakowało w tej części Poznania - dodał.

Końca dobiegają m.in. budowa przedszkola na Strzeszynie, sali gimnastycznej z łącznikiem przy Szkole Podstawowej nr 4 na Górczynie oraz rozbudowa Zespołu Szkół nr 6 na Szczepankowie.

Mecz jak z gry komputerowej. W Indonezji za piłkę posłużyła... ognista kula:

źródło: RUPTLY/x-news.pl.Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Inwestycje

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!