Wielu właścicielom małych łazienek sen z powiek spędza pytanie: wanna czy prysznic? Za wanną przemawiają relaksujące kąpiele na koniec pracowitego dnia. Prysznic natomiast ułatwia nam utrzymanie higieny w chwilach pośpiechu i usprawnia poranną krzątaninę. Nie musimy już jednak wybierać. Parawan nawannowy jest idealnym rozwiązaniem, które pozwoli nam połączyć zalety wanny i prysznica, także w małej łazience.

Dobrze zaprojektowana łazienka powinna być funkcjonalna i uporządkowana. Powinna być pomieszczeniem wielofunkcyjnym: salonem kąpielowym, pralnią, suszarnią. Ale jak tu zmieścić i wannę, i prysznic tak, aby uszanować przyzwyczajenia każdego z domowników? Wyjściem z tej sytuacji jest montaż parawanu na brzegu wanny. Dzięki niemu nie trzeba rezygnować ani z szybkiego prysznica na początku dnia, ani z relaksującej wieczornej kąpieli.

Czytaj także: Wybieramy kabinę prysznicową

- Montaż parawanu jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy w przyszłości planują remont łazienki i wstawienie wanny oraz oddzielnego prysznica, a chcieliby już teraz niewielkim kosztem zwiększyć funkcjonalność łazienki - mówi Dominik Wabno, szef działy sprzedaży w firmie Aquaform. - Parawan nawannowy to alternatywa dla długotrwałego i kosztownego remontu, która jednak w znaczący sposób podniesie komfort codziennej higieny. Parawany nawannowe zyskują dużą popularność wśród konsumentów, głównie ze względu na podwójną funkcjonalność. Dzięki nim klienci nie muszą już wybierać pomiędzy wanną, a prysznicem. Mogą korzystać z udogodnień, jakie dają te oba urządzenia, nawet jeżeli dysponują bardzo ograniczoną przestrzenią - podkreśla Dominik Wabno.

Producenci wyposażenia łazienek oferują szeroką gamę parawanów dostosowanych do różnego rodzaju wanien - zarówno tych klasycznych prostokątnych, jak i bardziej nowoczesnych - asymetrycznych. Różnorodność modeli i rozmiarów tych osłon umożliwia każdemu idealne dopasowanie do rozmiaru i kształtu wanny, a także powierzchni, jaką dysponujemy w łazience.

Czytaj też: Jak urządzić domowe SPA?

Możemy wybierać spośród modeli wahadłowych (jednoelementowych) oraz składanych harmonijkowo - dwu- lub kilkuczęściowych. Wieloczęściowe parawany, składane harmonijkowo na ścianę, dzięki unikatowej konstrukcji, pozwalają stworzyć pewien rodzaj kabiny prysznicowej.

W zależności od naszych upodobań oraz charakteru łazienki, możemy także wybrać rodzaj szkła - przejrzyste lub matowe. Dla posiadaczy bardzo małych łazienek dobrym rozwiązaniem jest parawan ze szkła przejrzystego, który nie pomniejsza optycznie pomieszczenia. Natomiast dla tych, którzy chcą oddzielić strefę kąpielową od reszty łazienki, dobrym pomysłem będzie parawan ze szkła satinato lub szyby polistyrenowej.

Parawany nawannowe wyposażane są także w uszczelki elastomerowe, które są dużo trwalsze niż tradycyjnie stosowany silikon, zapewniając większą szczelność. Uszczelki tego rodzaju nie kruszą się, nie zmieniają barwy i są odporne na trwałe zanieczyszczenia.

Zobacz też:
* Kilka porad przydatnych przy urządzaniu łazienki
* Kąpiel idealna? Im cieplej, tym krócej

Poradnik domowy

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

szokit

Ja myślę, że to wszystko można połączyć. Tu jest wiele ciekawych rozwiązań http://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/kabiny-wanny-i-hydroterapia/kabiny-prysznicowe.html Ludzie za rzadko chodzą do takich hipermarketów i nie wiedzą ile ich omija.

mikonka (gość)

bardzo fajne wanny i kabiny prysznicowe dostosowane do małych łazienek można znaleźć w internetowym sklepie łazienki plus. a jak się dobrze trafi, to można nawet mieć darmową dostawę:)