Można było zadać pytanie ulubionemu piłkarzowi, wziąć autograf, obejrzeć krotki film o Warcie czy przypomnieć sobie kilka faktów z historii klubu. W gimnazjum nr 40 piłkarze Warty Poznań spotkali się z młodzieżą.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Pytania skierowane do piłkarzy były zróżnicowane. Poza typowymi o ulubioną drużynę piłkarską czy o zabawne wspomnienia z wyjazdów piłkarskich, usłyszeć można było te bardziej konkretne: o plany Warty na przyszłość. Jak odpowiadał Tomasz Magdziarz, kapitan drużyny - priorytetem dla klubu jest utrzymanie pewnej sportowej pozycji. Poruszona została także kwestia krytycznego stanu boiska Warty. Młodzież była ciekawa kiedy boisko zostanie wyremontowane, jednak piłkarze nie potrafili odpowiedzieć na to pytanie.
- Jesteśmy w trakcie rozmów z miastem - mówi Tomasz Magdziarz.

- Takie akcje to przede wszystkim świetna promocja klubu - mówi Sebastian Jankowiak, przedstawiciel kibiców Warty. - To także doskonała zachęta dla uczniów, aby uczestniczyli w meczach Warty Poznań. W ten sposób odżyło zainteresowanie naszym klubem. Jest to już nasze trzecie spotkanie w takiej formie. Wszystkie spotkanie organizujemy wspólnie z piłkarzami Warty.

Mimo problemów finansowych Warta posiada wiernych kibiców, którzy na wszystkie możliwe sposoby próbują wesprzeć i wypromować swój klub sportowy.
- Nasze wsparcie nie przejawia się jedynie w takich spotkaniach, prowadzimy także akcje plakatowe, rozdajemy ulotki, rozwieszamy transparenty - wylicza Jankowiak. - Dzięki takim działaniom frekwencja na meczach zwiększyła się o 100 proc., z czego jesteśmy bardzo dumni.

Spotkania z młodzieżą i kibicami mają także duże znaczenie dla samych piłkarzy Warty Poznań.
- Cieszy nas, że ktoś się nami interesuje - mówi Tomasz Magdziarz, kapitan poznańskiej Warty. - Chcemy żeby ludzie, również ci młodzi, dowiedzieli się, albo przypomnieli sobie, że istnieje w Poznaniu taki klub jak Warta Poznań. Zawsze bardzo cieszymy się z takich zaproszeń, z tego, że możemy wyjść do młodzieży.

Takie spotkania to nie tylko forma promocji klubu, to także świetna okazja, aby dowiedzieć się co się dzieje w Warcie, jak wyglądają treningi.

- Widzimy, że coraz więcej młodzieży zaczyna interesować się Wartą Poznań - opowiada Tomasz Magdziarz. - Właśnie dlatego takie spotkania bardzo nas cieszą i z przyjemnością odpowiadamy na wszystkie spotkania zadawane przez dzieciaki. Zależy nam na każdym kibicu, obojętnie w jakim wieku i bardzo chętnie bierzemy udział w takich spotkaniach.Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!