W sobotę w Starym Browarze odbyły się kolejne warsztaty artystyczne dla najmłodszych. Tym razem dzieci udały się w magiczną podróż po krainie minimal art’u.

Poza pasażem handlowym, Stary Browar określany jest także jako centrum sztuki. Interesujące wystawy czy instalacje w galerii Art Stations przyciągają wielu poznaniaków. W sobotę fundacja przygotowała specjalne warsztaty dla najmłodszych miłośników sztuki. Spotkanie nawiązywało do obecnej wystawy "Nowy porządek”.

- Dzieci zwiedzały wystawę, opatrzona specjalnym, dziecięcym, ale nie dziecinnym komentarzem, dostosowanym do ich sposobu postrzegania świata i świata sztuki. Trzy piętra, składające się na wystawę "Nowy porządek", pozwoliły dzieciom zastanowić się nad tym, co znaczy kiedy dzieło sztuki jest minimalistyczne, abstrakcyjne i dekoracyjne - tłumaczy Małgorzata Szyk, koordynator produkcji Art Stations Foundation.

Zobacz także: Odnowiona Concordia - nowe centrum poznańskiego designu

Podążając tym tropem dzieci miały okazję zabawić się w artystów. Podczas spotkania projektowały z kartonów minimalistyczne wnętrza, szukały tajemniczych talerzy w zakamarkach galerii oraz rozwiązywały krzyżówkę nawiązującą tematycznie do wystawy.

- Warsztaty były bardzo żywe, a dzieci miały ogromną, jak na swój wiek, wiedzę. Zawsze znajdzie się dziecko, które zna Romana Opałke, co jest szczególnie miłe, ponieważ jest to artysta, którego rzeczywiście warto znać już od najmłodszych lat. Dzieci wykazywały się także chęcią i entuzjazmem, co nie jest tak łatwo osiągnąć, kiedy trzeba wyjaśnić sztukę współczesną tak wymagającym odbiorcom, jak dzieci - mówi Małgorzata Szyk.

Inicjatywa Art Stations Foundation związana jest z ideą Grażyny Kulczyk, a jej działania mają łączyć 50% sztuki i 50% edukacji. Na kolejne warsztaty dla dzieci w wieku 5-10 lat fundacja zaprasza w marcu. Wówczas będą one towarzyszyły następnej wystawie. Szczegółowy plan oraz informacje na temat kolejnych spotkań dostępne są na stronie internetowej www.artstationsfoundation505.com

Komentuj, dyskutuj - dołącz do naszej społeczności w portalu Facebook

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!