Poznańska Warta przygotowuje się do 100-lecia klubu, które formalnie wypada w czerwcu. Główne obchody jubileuszu, ze względu na Euro 2012, odbędą się prawdopodobnie we wrześniu. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.

- Pragniemy, aby obchody trwały cały rok, nie tylko 15 czerwca, kiedy to warta skończy sto lat - powiedziała na konferencji prasowej Izabela Łukomska-Pyżalska. - W lutym będzie program obchodów.

Dowiedz się: Więcej o Warcie Poznań

Program obchodów jubileuszu stulecia istnienia klubu nie jest jeszcze gotowy, ale wiadomo, że jednym z pomysłów na uczczenie rocznicy jest ewentualny mecz Warty z Lechem. - Złożyliśmy taką propozycję Lechowi - potwierdza pani prezes. Wiadomo również, że planowane są także inne okolicznościowe spotkania piłkarskie. W ramach obchodów jubileuszu otwarta zostanie wystawa "100 zdjęć na 100-lecie klubu". Działaczom zleży na tym, by poznaniacy udostępnili swoje stare zdjęcia. Część z nich zostanie zaprezentowana na wystawie obrazującej dzieje sekcji piłkarskiej klubu.

W trakcie czwartkowej konferencji Izabela Łukomaska-Pyżalska zaprezentowała dziennikarzom nowe logo, koszulki i kalendarze, a trenerzy podzielili się swoimi przemyśleniami i planami, dotyczącymi składu drużyny piłkarskiej Warty. Klub stawia obecnie na młodych, perspektywicznych zawodników. Drużyna budowana jest z myślą o przyszłorocznych rozgrywkach.

Piłkarze 3 stycznia rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. - Przeprowadziliśmy różne rodzaje badań - informuje trener Jarosław Araszkiewicz. - Jeśli chodzi o wytrzymałość, to nie jest najlepiej. Jedziemy do Zakopanego, aby ciężko pracować - dodaje trener.

- Na obozie będą dwa treningi dziennie. Będą treningi nietypowe - zapewnia Dominik Machlik z Warty. - Już zawodnicy uczestniki w treningu judo. Trzeba takie treningi wprowadzać. Trzeba je urozmaicać - zapewnia trener.

Po fatalnym ubiegłym sezonie drużyna zmienia skład osobowy. Toczą się rozmowy z poszczególnymi zawodnikami. Wiadomo już, że Wartę opuści Paweł Iwanicki. Przejdzie do Chojnic. Z drużyny odchodzą też Krzysztof Gajtkowski oraz Paweł Sasin.

Klub jest "po słowie" z Picelukiem, Wójtą, Gielem i Grzeszczykiem.

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Polnot N.Tomyśl (gość)

Nie załamywać się po dość kiepskiej rundzie jesiennej -przyjdą lepsze czasy -Warta w cieniu Lecha --ale idzie -myślę ku lepszemu -i doczekamy derbów -Lech -Warta przy pełnych trybunach -naszego stadionu przy Bułgarskiej -

WKW (gość)

Myślę że ten kie-Łbik dołączy do Obchodów 100-lecia Klubu chyba nie zapomniał że jest Wielkim Prezesem.

lechita (gość)

i tak trzymać! a takiego prezesa myślę że każdy klub w Polsce chciałby mieć, jest na co popatrzeć!...