Waterpolo Poznań rozgromił WTS Polonię Bytom

DSW/ RED
DSW Waterpolo Poznań
DSW Waterpolo Poznań Fot. Grzegorz Dembiński/Archiwum
8 marca na wyjeździe zespół DSW Waterpolo Poznań dwukrotnie rozgromił drużynę WTS Polonię Bytom. Pierwszy mecz szóstej kolejki Ekstraklasy zakończył się rezultatem 1:18 dla poznaniaków, a drugi 6:18.

Podwójne zwycięstwo i zdobycie kolejnych 6 punktów pozwoliło wielkopolskiej drużynie umocnić się na pozycji wicelidera tabeli. Zespół ma jeszcze szansę powalczyć o złoty medal z aktualnym mistrzem Polski, OCMER Uniwersytet Łódzki ŁSTW.

Pierwszy mecz całkowicie zdominowali zawodnicy DSW Waterpolo Poznań, którzy skutecznie nie dopuszczali gospodarzy do swojej bramki. Drużyna WTS Polonia Bytom honorowego gola zdobyła dopiero w ostatnich minutach meczu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:18 (0:3, 0:5, 0:6, 1:4). Za najlepszych zawodników tego spotkania uznani zostali Tomasz Różycki z Poznania, który strzelił aż 6 goli, oraz Grzegorza Mosia z Bytomia.
Bramki dla dla poznańskiej reprezentacji zdobyli: Oskar Szymonik (4), Jakub Goździak, Artur Wróbel i Bartek Kowalewski (po 2), Rafał Iwanowicz i Piotr Cichy (po 1).

Mecz rewanżowy drużyna z Poznania wygrała 6:18 (0:4, 1:2, 1:6, 4:6). W pierwszych 3 kwartach nasi zawodnicy zdobyli 12 bramek, tracąc jedynie 2. Kolejne 4 gole gospodarze zdobyli w ostatnich 8 minutach meczu. Najlepszymi waterpolistami spotkania wybrani zostali Jakub Goździak z DSW, zdobywca 4 bramek, oraz Jan Radwański z WTS. Bramki dla DSW Waterpolo Poznań zdobyli: Oskara Szymonik (3), Rafał Iwanowicz, Rafał Bocheński, Tomasz Różycki, Bartłomiej Kowalewski (po 2) oraz Piotr Cichy, Dawid Łuca i Michała Nowicki (po 1).

W niedzielę w Gliwicach poznaniacy pokazali jak się gra w waterpolo, co można uznać za dobry prognostyk: – Mamy coraz większe szanse na dobre miejsce na podium tegorocznych MPS, ale przed nami jeszcze dwa bardzo trudne mecze – z Arkonią Szczecin i Legią Warszawa. Jeśli w marcu i w maju pokonamy te drużyny, to 30 maja po raz pierwszy w historii klubu będziemy walczyć w Łodzi o tytuł mistrza Polski – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan DSW Waterpolo Poznań. .

Po 6 kolejkach Ekstraklasy poznaniacy mają na swoim koncie 9 zwycięstw, w tym jedno z aktualnym mistrzem Polski, oraz jedynie 3 porażki.

W dwumeczu z WTS Polonią Bytom w barwach Poznania wystąpili następujący zawodnicy: Mikhail Yazerski i Paweł Domagała – bramkarze, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Oskar Szymonik, Bartłomiej Kowalewski, Rafał Iwanowicz, Michał Nowicki, Piotr Cichy, Dawid Łuc, Artur Wróbel oraz trener Jacek Maciąg.