Pogrzeb byłego prezydenta Poznania Wojciecha Szczęsnego Kaczmarka odbędzie się 2 czerwca o godz. 14 na Cmentarzu Junikowskim. Wcześniej hołd zmarłemu oddadzą m.in. poznańscy radni.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wojciech Szczęsny Kaczmarek, prezydent Poznania w latach 1990-1998, zmarł we wtorek 26 maja po długiej i ciężkiej chorobie. Poznaniacy będą mogli pożegnać prezydenta 2 czerwca na Cmentarzu Junikowskim. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 14.

Wcześniej hołd zmarłemu gospodarzowi Poznania złożą radni miejscy. We wtorek O godz. 10.30 zbiorą się w tym celu na specjalnej sesji Rady Miasta. Prosto z sali sesyjnej radni będą mogli przejść do poznańskiej Fary, gdzie tego samego dnia, w samo południe odprawiona zostanie msza żałobna w intecji Wojciecha Szczęsnego Kaczmarka.

Poznaniacy, którzy nie będą mogli wziąć udział w pogrzebie, a chcieliby w osobisty sposób pożegnać byłego prezydenta miasta, będą mogli zrobić to, wpisując się do księgi kondolencyjnej. Księga zostanie wystawiona w holu Urzędu Miasta przy pl. Kolegiackim w poniedziałek 1 czerwca w godz. 12-20 oraz we wtorek 2 czerwca w godz. od 10 do 20.

Wpisów można również dokonywać do wirtualnej księgi kondolencyjnej dostępnej tutaj.

Czytaj też:

Zmarł były prezydent Poznania

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Wojciech Szczęsny Kaczmarek, były prezydent Poznania. Miał 67 lat.
Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!