Wendy Holden Wendy Holden

(© Materiały prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wendy Holden, znana pisarka i dziennikarka spotka się z czytelnikami w Warszawie.

Zobacz też: Wybrano 100 książek, które trzeba przeczytać. Zobacz, jakie się znalazły na liście

Holden urodziła się w 1961 w Pinner w północnym Londynie. Jest uznaną powieściopisarką i dziennikarką. Opublikowała ponad trzydzieści książek oraz napisała dwa scenariusze filmowe. Wiele z jej prac zostało adaptowanych przez radio i telewizję. Przez osiemnaście lat pracowała jako dziennikarka, w tym aż dziesięć lat spędziła w redakcji „The Daily Telegraph”. Ma w dorobku kilka znaczących książek, które napisała jako tzw. ghostwriterka, m. in.: bestseller New York Timesa pt. Lady Blue Eyes (2011), który jest zbiorem wspomnień Barbary Sinatry, żony amerykańskiego piosenkarza; Behind Enemy Lines (2002), autobiografię żydowskiego szpiega Marthe’a Cohna; Memory are made of this (2004) biografię amerykańskiego piosenkarza Deana Martina widzianego oczami jego córki, oraz Kill Switch (2011), będącego relacją majora Billa Shawa, byłego żołnierza armii brytyjskiej, bezpodstawnie więzionego w Afganistanie. Mieszka obecnie w Suffolk, w Anglii.

"Urodzeni, by żyć" to historia trzech ciężarnych Żydówek, więźniarek obozu koncentracyjnego, którym udało się ukryć swój stan przed oczami oprawców i dzięki temu uniknąć śmierci. Opowieść rozpoczyna się pod koniec II wojny światowej. Trzy nieznające się kobiety zmuszane do niewolniczej pracy w zakładzie zbrojeniowym i ostatecznie umieszczone w masowym transporcie do obozu Mauthausen w Austrii, są pewne, że czeka je śmierć. Podczas trwającej siedemnaście dni gehenny, pochłaniającej życie połowy transportowanych więźniów, kobiety rodzą dzieci. Pomimo katastrofalnych okoliczności, głównie dzięki pomocy współwięźniów i szczodrości mieszkańców mijanych wiosek, zarówno matkom, jak i dzieciom udaje się przeżyć. Po wojnie matki z dziećmi rozpoczynają nowe życie w różnych częściach świata. Dopiero podczas obchodów 65. rocznicy wyzwolenia obozu Mauthausen dzieci dowiadują się o sobie wzajemnie i okolicznościach związanych z ich narodzinami – okolicznościami tak niezwykłymi i tak jednoczącymi, że nie sposób nie podzielić się nimi z całym światem.

Wendy Holden spotka się z czytelnikami w Warszawie w dniach 26-28 sierpnia.


26 sierpnia 2015, 18:00
Przystanek Historia Centrum Edukacyjne im. Janusza Kurtyki
ul. Marszałkowska 21/25, Warszawa

27 sierpnia godz. 18.00, spotkanie w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży
Nr 97 - Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Warszawie przy ul. Czerniakowskiej 197 A

Książki

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!