Przedstawiciele Porozumienia Żłobkowego wzięli udział we wtorkowym posiedzeniu komisji Rady Miasta Przedstawiciele Porozumienia Żłobkowego wzięli udział we wtorkowym posiedzeniu komisji Rady Miasta

Przedstawiciele Porozumienia Żłobkowego wzięli udział we wtorkowym posiedzeniu komisji Rady Miasta (© Paweł Miecznik)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Więcej miejsc w żłobkach publicznych oraz dofinansowanie miejsc w placówkach prywatnych. To tylko niektóre z propozycji, które wysunęli przedstawiciele poznańskiego magistratu. Na posiedzeniu komisji rodzinnej i polityki społecznej radni skonfrontowali swoje propozycje z żądaniami Porozumienia Żłobkowego.

Podwyżka opłat za pobyt dziecka w żłobku miejskim od 1 lipca. Więcej rodziców skorzysta z 30-proc. zniżki, bo podwyższono kryterium dochodowe. Zmniejszono liczbę opiekunów dziennych z 12 do 6. Tak - dla uspołecznienia żłobków miejskich, ale to pracownicy o tym zadecydują. Wreszcie dopłaty do wszystkich dzieci w zarejestrowanych żłobkach prywatnych. Radni chcą też stworzenia wspólnego systemu rekrutacji do żłobków publicznych i niepublicznych.

To w największym skrócie zmiany wprowadzone w "Poznańskim programie opieki nad dziećmi do lat 3 na lata 2011-2016" oraz projekcie uchwały, dotyczącej opłat w żłobkach miejskich przez radnych z komisji rodziny, polityki społecznej i zdrowia.

Czytaj także: Podwyżka opłat za żłobki w Poznaniu

Teraz tymi propozycjami na najbliższej sesji zajmie się Rada Miasta. I nie będzie to łatwe zadanie, bo niektóre z pozytywnie zaopiniowanych przez komisję zmian niosą za sobą konsekwencje finansowe.Zobacz także: Remont Ławicy na finiszu

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!