Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W niedzielę o północy stan konta fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyniósł ponad 40,2 mln zł. Złote serduszko z nr 1 zostało sprzedane za 127 777 zł.

W tym roku, podczas jubileuszowego, XX Finału, WOŚP zbierała pieniądze na urządzenia do ratowania życia wcześniaków i pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych chorych na cukrzycę.

WOŚP: Poznań zebrał ponad 180 tys zł! [ZDJĘCIA,WIDEO]

Tradycyjnie już w dniu Finału, przed północą odbywa się "Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców", podczas której sprzedawana są złote karty telefoniczne z limitowanej serii oraz złote serduszka, które powstają ze złota ofiarowanego przez darczyńców.

W tym roku najdroższe złote serduszko zostało sprzedane za 127 777 zł, a złota karta telefoniczna - za 65 tys zł.

Do północy w ramach XX Finału WOŚP fundacja zebrała ponad 40,2 mln zł. Jest to zadeklarowana kwota, oszacowana na podstawie meldunków ze sztabów; ile pieniędzy wpłynęło na konto WOŚP, wiadomo będzie w poniedziałek po południu. Jednak ostateczny wynik XX Finału znany będzie dopiero za kilka lub kilkanaście tygodni.

Wszystko w jednym miejscu, czyli: XX Finał Wielkiej Orkietry Świątecznej Pomocy w Poznaniu

W zeszłym roku, w dniu Finału przed północą zadeklarowana kwota wynosiła o 3 mln zł mniej - 37 mln zł, jednak ostateczny wynik wyniósł 47 mln 248 tys. 415 zł. Wcześniej na konferencji prasowej szef fundacji Jurek Owsiak mówił, że gdyby udało się zebrać tyle, ile podczas poprzedniego Finału, fundacja będzie mogła kupić potrzebny sprzęt i zrealizować cele tegorocznego Finału. Podkreślał jednak, że WOŚP nie chodzi o pobijanie rekordów, ale o to, by być razem.

Jeszcze przez kilka tygodni będą trwały aukcje charytatywne na rzecz WOŚP. Do końca stycznia licytować można m.in. rajdowy samochód Adama Małysza (aktualna cena ponad 233 tys. zł), motocykl "Amerykański Chopper" (ponad 100 tys. zł) oraz zaproszenie na mecz gwiazd NBA od Marcina Gortata (ponad 32 tys. zł). W sumie na ponad 32 tys. aukcji zebrano 2,6 mln zł.

Komentarze (26)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Gośka (gość)

Dobro i zło przecinają się w jednym punkcie.
Gdy jesteśmy w środku dobro i zło jest jednością - lub jej nie ma

Gośka (gość) (iwa)

A dzisiaj? Podobno bardziej fascynujemy się Jokerem niż Batmanem , Właśnie: Dobra trzeba wiecznie poszukiwać, natomiast Zło rozprzestrzenia się samo – jest niczym zaraźliwa choroba.- nie chcę być chora tak jak tyyyyyyy

pieszy (gość)

"WOŚP pędzi na ratunek !" - no i popędziła, tak zadbano o bezpieczeństwo że pod siedzibą zbiórki pieniędzy doszło do wypadku śmiertelnego. Może teraz z tych pieniędzy należało by zadość uczynić rodzinom ofiar wypadku ?

baq (gość)

ktorg napisal kto nie chce niech nie daje...kazdy kto ma emeryture lub pracuje daje! Sciagaja nam z pensij i renty do konca zycia a jak potrzebujemy pomocy to oczekiwanie miesiacami aLbo prywatnie placic pieprzone zlodzieje chory kraj!

nika (gość)

przykre tylko to,ze pomomo ile dobrego robi WOŚP w większości przypadków ten sprzęt stoi w magazynach szpitalnych, b nie ma kto go obsługiwać, a na specjalistow i tak czeka się latami czasem.

Klaudia.Chwierot (gość)

Zawsze pomagam WOŚP pozdrawiam wszystkich wolontariuszy i Jurka Owsiaka Siema!

Maruda (gość)

Art. 104 kodeksu wykroczeń stanowi: kto skłania do żebrania małoletniego lub osobę pozostającą w stosunku zależności od niego podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny od 20 do 5000 zł

Zbych (gość) (Akt-1)

Przecież Ty i Gosia siedzicie w Norwegii,to co Was obchodzi,że Owsiak zbiera kasę,kto chce ten da,a kto niechce to nikt Go nie zmusza.Zyjcie sobie w tym dobrobycie i nie narzekajcie,że w Polsce żebrają różne fundacje,ale nie wszystkie rozliczają się publicznie.

maniekgdynia (gość) (Akt-1)

Nie chcesz, nie dawaj. Czemu opluwasz jadem, skoro i tak Twoje skąpstwo nie pozwoli Ci pomóc potrzebującym? Jesteś typowym, obrzydliwym polunem, dobrze że wyjechałeś, nie potrzeba nam więcej takich żenujących ludzi.

mimi (gość) (iwa)

Dzięki tej fundacji żyje moja córeczka która urodziła się wczesniakiem. Korzystała z wielu sprzętów bez których by nie przeżyła. Kocham za to Jurka!!!!