Dwa tysiące wolontariuszy z puszkami i czerwonymi serduszkami, sto przedmiotów wystawionych na licytację, punkt krwiodawstwa, miasteczko policyjne, a nawet nauka tańca - to tylko część atrakcji, które towarzyszyły XX Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Poznaniu.

- Jedno serduszko za jeden pieniążek do puszki. Prawie wszyscy są już poobklejani. Ciężko znaleźć kogoś, kto jeszcze nie dał pieniędzy - mówili wolontariusze. Faktycznie, na ulicach naszego miasta w niedzielę niemal wszyscy przechodnie mieli czerwone serduszko. Niektórzy nawet po dwa, trzy, a nawet kilkanaście.

W ubiegłym roku fundacja WOŚP zebrała w ten sposób ponad 47mln zł. Wielkopolska dołożyła do puli ponad 3,5mln. Andrzej Maszewski, organizator finału z ramienia CK Zamek, uważał, że ten wynik można poprawić: - Poznaniacy są coraz hojniejsi, a to dobrze wróży - mówił.

Serce finału biło, jak co roku, na Zamku. To tam można było spotkać najwięcej wolontariuszy i wylicytować coś na aukcji. Co konkretnie? - Bardzo wiele ciekawych rzeczy. Krzesło z autografem Michaela Yorka, czapkę z podpisem Roberta Kubicy, ręcznie malowane parawany od prezydenta Grobelnego, dywan po którym chodził Władimir Putin.. - wymienia Maszewski. Najbardziej atrakcyjne przedmioty licytowane były ze sceny, pozostałe były wystawiane do godziny 21 w Holu Parterowym CK Zamek.

Będąc w centrum Poznania warto było odwiedzić punkt krwiodawstwa w Sali Kominkowej CK Zamek oraz miasteczko służb mundurowych na placu Mickiewicza. - Mieliśmy mnóstwo niespodzianek dla poznaniaków. Pokazy ratownictwa, prezentację łodzi sztandarowej, spotkanie z policjantami i ich kompanami, psami służbowymi.. - wspomina podinspektor Henryk Gabryelczyk.

Bardzo ciekawie przedstawiła się także część koncertowa. Pierwsi artyści weszli na scenę już o godzinie 15. Zgromadzeni poznaniacy mogli usłyszeć na żywo m.in. Macieja Markiewicza, Black Sun, Dret, De.Pl i Cochise. Koncert kolejnej z gwiazd poznańskiego WOŚP, zespołu Enej zaplanowano na godzinę 19.40. "Światełko do nieba" jak co roku wspólnie zapaliliśmy o godzinie 20. Całość zwieńczył występ Donguralesko wraz z WSRH o godzinie 21.

Finalnie Orkiestra zebrała w Poznaniu ponad 400 tys zł. Aukcje zamkowe zakończyły się kwotą 31 tys. Najcenniejsze okazało się "Policyjne serduszko" sprzedane za 13 tys zł. W punkcie krwiodastwa zebrano ponad 100l krwi.Zobacz jak wygląda XX Finał WOŚP w innych miastach w Wielkopolsce:


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Jarocinie
Zobacz orkiestrowy tramwaj w Poznaniu
Finał WOŚP w Pile. Pokazy automobilklubu na Placu Staszica
W Opalenicy zbiórka na WOŚP trwa od rana
Krotoszyn - Gramy w Wielkiej Orkiestrze!
WOŚP w Koninie: 40-tonowy głaz odsłonięty
Limuzyna pilskiego starosty sprzedana
Wielkie granie w powiecie międzychodzkim
Grodziski klub biegacza przyłączył się do finału WOŚP
Zobacz ile zebrano podczas finału w Wolsztynie
Wronki grają z Jurkiem Owsiakiem


Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!