Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wielkie Grillowanie 2016: Surowy regulamin imprezy

Mikołaj Woźniak
Alkohol, narzędzia do grillowania, węgiel w otwartym opakowaniu, czy podpałka - tych rzeczy nie wniesiemy w tym roku na teren Wielkiego Grillowania UAM na Morasku.
Alkohol, narzędzia do grillowania, węgiel w otwartym opakowaniu, czy podpałka - tych rzeczy nie wniesiemy w tym roku na teren Wielkiego Grillowania UAM na Morasku. Łukasz Gdak
Wielkie Grillowanie UAM rozpocznie się już 11 maja na Kampusie Morasko. W tym roku znacznie zaostrzono regulamin imprezy. Organizatorzy przedstawili nowy regulamin.

Alkohol, narzędzia do grillowania, węgiel w otwartym opakowaniu, czy podpałka - tych rzeczy nie wniesiemy w tym roku na teren Wielkiego Grillowania UAM na Morasku.

- Zmiany wynikają z doświadczeń minionych lat i zostały ustalone w porozumieniu z rektoratem, policją, strażakami i ZTM. Wszystko dla podwyższenia bezpieczeństwa i spokojnej zabawy - twierdzi Jakub Kortus, rzecznik imprezy. Zaznacza, że w tym roku teren Moraska zostanie ogrodzony, a Wielkie Grillowanie będzie miało status imprezy masowej.

Dzięki temu będzie można kontrolować co wnoszą studenci. Organizatorzy zastrzegają sobie też prawo do ich przeszukania. Oprócz wymienionych wcześniej rzeczy, na Wielkie Grillowanie nie wniesiemy oczywiście niebezpiecznych narzędzi (dozwolone są tylko plastikowe sztućce). Określono dokładny, dozwolony wymiar grilla, ale organizatorzy podkreślają, że najlepsze i tak będą te jednorazowe.

Zmiany nie zyskały uznania u wszystkich studentów. Niektórzy z nich na oficjalnym profilu imprezy na portalu Facebook krytycznie komentują wprowadzone obostrzenia.

- Zawsze znajdą się osoby, którym nie można dogodzić. Ale to są ułamki procentów w porównaniu do studentów, chcących się bawić spokojnie. Mamy tak atrakcyjny program, że nie ma obaw co do frekwencji - uważa Jakub Kortus. I dodaje, że osoby, które dziś narzekają na nowy regulamin, i tak prawdopodobnie zjawią się na imprezie.

- Po tym co się stało w 2014 roku nie mam wątpliwości, że obostrzenia są potrzebne. Jednak zakaz wnoszenia tak podstawowych rzeczy jak porządne sztućce wydaje się przesadzony, żeby nie powiedzieć śmieszny - podsumowuje Klaudia Stróżyńska, studentka UAM.

Wielkie Grillowanie UAM rozpocznie się w środę, a zakończy w piątek (11-13 maja).

Wielkie Grillowanie 2014 wymknęło się spod kontroli
Studencka impreza powraca do Poznania po dwóch latach. W ubiegłym roku nie zdecydowano się na jej organizację. Powodem były wydarzenia z 2014 roku.

Zobacz:

Wtedy Wielkie Grillowanie wymknęło się spod kontroli organizatorów. Zgłosili oni imprezę na 600 osób, a tymczasem na Morasku bawiło się ponad... 10 tysięcy studentów. Zdemolowane zostały pojazdy MPK. Na przystankach leżały powyrywane drzwi, studenci wciąż zaciągali ręczne hamulce, tramwaje zjeżdżały uszkodzone do zajezdni. Na torach, niedaleko kampusu Morasko zginął także 22-letni mężczyzna. W związku z tymi wydarzeniami odwołano drugi dzień imprezy. Grillowanie nie odbyło się też w 2015 roku.

od 12 lat
Wideo

Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto