Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wielkie Grillowanie UAM 2018 rozpoczęte. Tłumy studentów na Morasku! [ZDJĘCIA]

Sara Wciorka
Wielkie Grillowanie UAM 2018 rozpoczęte! Kampus Morasko przez dwa dni będzie żył muzyką i dobrym jedzeniem.

9 i 10 maja odbywa się tam XII edycja Wielkiego Grillowania, studenckiego wydarzenia, które cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród uczniów szkół wyższych.

- Przyszłam ze znajomymi, żeby zrobić grilla – mówi Magda, studentka Wydziału Nauk Społecznych. - To dobra okazja żeby zjeść kiełbaskę, napić się piwa, potańczyć i pośpiewać.

Choć nazwa sugeruje charakter imprezy, to nie na samym grillowaniu ona polega. Szczególnie w tym roku, w którym poza kiełbaskami i szaszłykami z grilla będziemy mieli możliwość spróbowania np. lodów tajskich. A to za sprawą Festiwalu Food Trucków, który odbędzie się na Grillowaniu po raz pierwszy. Sześć furgonetek, serwujących m.in. zapiekanki, kebaba czy frytki, będzie stało na terenie kampusu podczas trwania imprezy.

Nowością jest również strefa o nazwie „Wesołe Miasteczko Wielkiego Grillowania”, znajdująca się na parkingu przy Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, gdzie będzie odbywało się większość atrakcji. A tych nie brakuje. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w turnieju piłkarzyków, potrenować piwną jogę, pośpiewać karaoke, postrzelać z laserowego pistoletu czy zagrać w klasyczną, studencką grę – flanki. Między wydziałami staną również ściana wspinaczkowa i trampoliny.

Jak co roku zdecydowaną większość uczestników stanowi brać studencka, jednak dzięki artystom, którzy występują na Wielkim Grillowaniu, impreza przyciąga również tłumy ludzi niestudiujących. Raper Quebonafide oraz zespoły Łąki Łan i Bitamina to tegoroczni headlinerzy wydarzenia. Studenci z ważną legitymacją biorą udział w wydarzeniu za darmo. Dla reszty bilety jednodniowe kosztują 15 złotych, a dwudniowy karnet to koszt 25 złotych.

W zeszłym roku na Morasku w ciągu dwóch dni bawiło się prawie 30 tysięcy osób. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwa policja, straż miejska, straż pożarna i profesjonalna firma ochroniarska. Pomaga im straż studencka. By uniknąć niechcianych wypadków, przejście kolejowe koło pętli tramwajowej na osiedlu Sobieskiego jest nadzorowane przez Służbę Ochrony Kolei.

- Mamy ponad stu ochroniarzy, w straży studenckiej też jest około stu osób, posiadamy zabezpieczenie medyczne i gaśnicze. Zabezpieczamy też teren Dworca Sobieskiego – mówi Remigiusz Rylski, lider Straży Studenckiej. – Nie można wnosić ostrych przedmiotów, własnego alkoholu, dużych grilli, ani wprowadzać zwierząt. Poza terenem nie można spożywać alkoholu, policja patroluje okolicę i może dać w takiej sytuacji mandat.

W nocy z środy na czwartek oraz z czwartku na piątek zostaną uruchomione dodatkowe kursy komunikacji miejskiej na trasie PST. Nocne tramwaje mają jeździć z częstotliwością nawet co 15 minut. Ma to usprawnić i ułatwić uczestnikom powrót do domów.

Tak się bawią studenci w Poznaniu:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto