Meccorre String Quartet Meccorre String Quartet

Meccorre String Quartet (© Archiwum Polskapresse)

Polityka nie sprzyja Poznaniakom. Ani Szczepan Kopyt, ani Honza Zamojski, ani Meccorre String Quartet nie zdobyli tegorocznych Paszportów Polityki.

Literat Szczepan Kopyt przegrał walkę o Paszport z Mikołajem Łozińskim, autorem głośnej "Książki". Plastyk i artysta wideo Honza Zamojski musiał uznać wyższość nominowanego razem z nim w kategorii "Sztuki wizualne" Nicolasa Grospierre.

Z kolei zespół Meccorre String Quartet w bitwie o Paszport w kategorii "Muzyka poważna" pokonała skrzypaczka Aleksandra Kuls. Na talencie 21-letniej artystki poznali się w minionym roku krytycy Konkursu im. Henryka Wieniawskiego, przyznając jej Nagrodę Kapituły Krytyków.

Pozostałymi laureatami tegorocznych Paszportów Polityki są Krzysztof Garbaczewski (teatr), Rafael Lewandowski (film) oraz, ex aequo, Julia Marcell i Maciej Szajkowski (muzyka popularna).

Więcej informacji na stronie Głosu Wielkopolskiego

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!