Po raz drugi Caritas Archidiecezji Poznańskiej przygotowuje wigilię dla ubogich, bezdomnych i samotnych na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Spotkanie przewidziane na 1,5 tysięcy osób, odbędzie się w sobotę 24 grudnia w godzinach 11-13 w hali nr 1.

W piątkowe przedpołudnie odwiedziliśmy teren targów. Stoły były już rozstawione, obrusy rozłożone, a wolontariusze uwijali się, by zdążyć ze wszystkim na czas.

- Spodziewamy się ok. 1,5 tysiąca osób. W tym roku będzie przygotowanych więcej miejsc dla rodzin z dziećmi, bowiem podczas ubiegłorocznej wigilii było ich naprawdę wiele - zaznaczają organizatorzy.

Pawilon nr 1 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich jest już świątecznie ozdobiony. O wystrój sali zadbały dzieci i młodzież zaangażowane w szkolnych kołach Caritas.

Zobacz także: XX Wigilia pod Rondem w Poznaniu [WIDEO]

Wigilijny barszcz z uszkami, ryby, kapusta oraz inne świąteczne potrawy przygotowują kucharze z poznańskiego Baru "Caritas”, bistro "Valde Bene”, z jadłodajni prowadzonych przez siostry albertynki, urszulanki SJK oraz franciszkanki Rodziny Maryi z Szamotuł.

Organizatorzy zadbali o wszystko, również o świąteczną atmosferę. Zespół muzyczny z parafii pw. Chrystusa Sługi będzie śpiewał kolędy. Każda osoba, która okaże bezpłatne zaproszenie, otrzyma też bożonarodzeniowy upominek.

Podobnie jak w ubiegłym roku, życzenia świąteczne uczestnikom wigilii osobiście złoży abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański.

Nad organizacją spotkania czuwać będą wolontariusze oraz uczniowie z XI Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 1 w Poznaniu, Szkoły Podstawowej nr 50 i Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Politechnicznych w Nowym Tomyślu.

Caritas Poznańska przygotowała specjalne zaproszenia dla osób, których nie stać lub które nie mogą przygotować wieczerzy w domu. Rozprowadzała je w poznańskich jadłodajniach prowadzonych przez siostry albertynki i urszulanki oraz w jadłodajni mieszczącej się w kościele pw. Nawiedzenia NMP na Ratajach.

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ktoś (gość)

Zespół Szkół Ogólnokształcących i POLICEALNYCH w Nowym Tomyślu. Nie politechnicznych. Niech ktoś to łaskawie poprawi.