Wiosna w Poznaniu coraz bardziej widoczna! W Ogrodzie Botanicznym w Poznaniu kwitną zawilce i wawrzynek wilczełyko, a w Palmiarni Poznańskiej - tunbergia mysorska i carissa. Zobacz zdjęcia!

Wiosna w pełni! Zazieleniły się parki, także w palmiarni przyroda budzi się do życia. Pięknie kwitnie tunbergia mysorska. Jej zwisające kwiaty stanowią urokliwą kompozycję wspólnie z pobliskimi storczykami. Czuć też carissę. Roślina pokryła się białymi kwiatuszkami i cuchnie tak bardzo, że pracownicy wywiesili przy niej tabliczkę z informacją "Przykry zapach spowodowany jest kwitnieniem rośliny".

Zobacz też: Wiosna w Poznaniu - Na Cytadeli już pięknie i kolorowo [ZDJĘCIA]

Wiosnę widać także w ogrodzie botanicznym (choć do 1 maja mogą go odwiedzać tylko grupy zorganizowane). - Nabrzmiały już pąki magnolii. Kwitną m.in. zawilce, szafirki, wawrzynek wilczełyko - Ewa Kazimierczak-Grygiel zaznacza, że w porównaniu z ubiegłymi latami wiosna przyspieszyła o około 2 tygodnie.

Skomentuj:

Wiosna w Poznaniu pachnąca i kolorowa [ZDJĘCIA]
Widzisz coś ciekawego, zaskakującego, dziwnego? Pisz na poznan@naszemiasto.pl, dodaj swój artykuł lub zostaw nam wiadomość na FacebookuZEBRAliśmy nasze serwisy w jednym miejscu:

Wszystko o Lechu Poznań - BUŁGARSKA.PL: polub serwis na Facebooku
Filmy z Poznania i całej Wielkopolski - GŁOS.TV: polub serwis na Facebooku
Inwestycje i budownictwo w Wielkopolsce - DOM
Baw się i wygrywaj nagrody - KONKURSY


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!