Legenda jazzu, jeden z największych wirtuozów organów Hammonda - Wojciech Karolak wystąpi na dwóch koncertach w Wielkopolsce.

Wojciech Karolak rozpoczął swą karierę w latach 50-tych współpracując z Janem Ptaszynem Wróblewskim i Krzysztofem Komedą. W latach 60-tych grał z Andrzejem Kurylewiczem, Jerzym Matuszkiewiczem oraz współpracował z Big Bandem Polskiego Radia, a w 1962 wraz z Andrzejem Dąbrowskim założył The Karolak Trio oraz wydał pierwszą autorską płytę.

W latach 70-tych stał się obok Krzysztofa Sadowskiego największym polskim wirtuozem organów Hammonda. Lata 80-te to wielki sukces projektu Time Killers i płyty o tym tytule uznanej za najlepszy jazzowy album dekady. Jest stałym współpracownikiem Jarka Śmietany; od lat koncertują i wspólnie nagrywają płyty.

Wojciech Karolak to jeden z niewielu muzyków na świecie, potrafiący obsługiwać pedały basowe przy organach Hammonda i pokaz tego będziemy mieli okazję podziwiać na koncertach.

Trio w składzie Wojciech Karolak (organy Hammonda), Artur Skolik (perkusja) i Tomasz Grzegorski (sax tenorowy) wystąpi 20 stycznia (piątek) w Poznaniu w klubie ''Blue Note'' o godzinie 20 oraz 21 stycznia (sobota) w Śremie w kinoteatrze ''Słonko'' o godzinie 19.

Organizatorem koncertu w Poznaniu jest Agencja Ranus, a w Śremie: Śremski Ośrodek Kultury. Patronem medialnym wielkopolskich koncertów jest RadioJAZZ.FM.

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

gucio (gość)

o tak! ''rulez!!!'' przez cały weekend, w niedzielę w Poznaniu pod patronatem RadiaJAZ wystąpi też Andrzej Olejniczak w Auli Nova