Poznań przed i podczas drugiej wojny światowej. Jak wyglądał? Uczniowie Zespołu Szkół Łączności i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 66 już wiedzą. Wszystko za sprawą wojennego tramwaju, który przejechał w niedzielę ulicami naszego miasta.

Z okazji, przypadającej niedługo (23 lutego), rocznicy zakończenia walk o Poznań, ulicami miasta przejechał wojenny tramwaj. Uczestnicy wycieczki obejrzeli stare fotografie i wysłuchali ciekawej prelekcji. - Mogliśmy porównać powojenne ruiny ze zdjęć z pięknymi, odbudowanymi budynkami za oknem. To było bardzo ciekawe doświadczenie - mówi Marianna z klasy 5b SP nr 66.

Zobacz także: Zespół "Wielkopolanie" koncertował w świątecznej bimbie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Pomysłodawcą akcji był Mikołaj Klorek, nauczyciel historii w ZSP. - Poprzez te niestandardowe działania, staramy się przekazać młodzieży trudną wiedzę historyczną. Można to zrobić nie tylko za pomocą książek. Historia jest wokół nas i żyje do dzisiaj. - tłumaczy Mikołaj Klorek. I dodaje: - Lekcje "żywej historii“ odbywają się w naszej szkole często. Będziemy je kontynuować. Może niedługo opowiemy uczniom również o poznańskim czerwcu.

Więcej informacji na stronie Głosu Wielkopolskiego

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!