Wojsko w Poznaniu. W piątek, 28 marca w koszarach na Golęcinie odbędzie się uroczyste wręczenie świadectw absolwentom Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych im. gen. bryg. Franciszka Seweryna Włada. W trakcie uroczystości na pierwszy stopień podoficerski promowani będą kadeci muzycy.

Świadectwa ukończenia Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu odbierze niemal czterystu słuchaczy kursu na pierwszy stopień podoficerski.

Zobacz też: Wojsko w Poznaniu - Jubileusz Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych

Ponad 30 kadetów muzyków orkiestr wojskowych promowanych będzie na stopień kaprala. Uroczystość uświetni Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych. Będzie to największa z dotychczasowych promocji.

- Szkoła funkcjonuje od 2004 roku i kształci podoficerów na potrzeby Sił Zbrojnych - mówi chor. Marcin Szubert, rzecznik prasowy. - Jest największą placówką kształcącą podoficerów na potrzeby Wojska Polskiego i jedyną, w której kształcą się muzycy orkiestr wojskowych - podkreśla rzecznik.

Zobacz też: Wojsko w Poznaniu - Rozpoczął się kolejny kurs podoficerski

Warto przypomnieć, że szkoła w tym roku obchodzić będzie jubileusz dziesięciolecia istnienia.

Skomentuj:

Wojsko w Poznaniu - W piątek wielka promocja [ZDJĘCIA]
Widzisz coś ciekawego, zaskakującego, dziwnego? Pisz na poznan@naszemiasto.pl, dodaj swój artykuł lub zostaw nam wiadomość na FacebookuZEBRAliśmy nasze serwisy w jednym miejscu:

Wszystko o Lechu Poznań - BUŁGARSKA.PL: polub serwis na Facebooku
Filmy z Poznania i całej Wielkopolski - GŁOS.TV: polub serwis na Facebooku
Inwestycje i budownictwo w Wielkopolsce - DOM
Baw się i wygrywaj nagrody - KONKURSY


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!