Udekorowany symbolami WOŚP tramwaj wyruszył w niedzielę z poznańskich Ogrodów. MPK wspólnie z Klubem Miłośników Pojazdów Szynowych postanowiło włączyć się do XX finału.

- Jedną z atrakcji przejazdu jest obecność kolegów w pełnym wojskowym umundurowaniu i z bronią. My, przebrani w strój służbowy z lat 70-tych, chętnym opowiadamy o historii tego zabytkowego tramwaju - mówi jeden z konduktorów, Maciej Szkudlarek z Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych.

W konduktorów, a także w rolę motorniczego, wcielili się członkowie Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych, który zorganizował „orkiestrowe” przejazdy zabytkowym tramwajem, pochodzącym z 1973 roku wagonem Konstal 102Na #71. Głównymi bohaterami byli jednak wolontariusze WOŚP. - To zamiast biletu - mówili do wsiadających pasażerów, podchodząc do nich z puszką.

Zobacz także: WOŚP: Kto kupi dywan po Putinie? [ZDJĘCIA]

Tramwaj wyjeżdża z Ogrodów i aż do przystanku Kórnicka jedzie trasą „siedemnastki”. Dalej kieruje się na rondo Rataje, skręca w ulicę Królowej Jadwigi, dojeżdża do Towarowej i ulicami Zwierzyniecką, Kraszewskiego oraz Dąbrowskiego powraca na Ogrody. Odjazdy z pętli o godzinach: 11.00, 12.20, 14.40, 16.00, 17.20 oraz 18.40.

Przejazdy tramwajem są bezpłatne. Datki na rzecz WOŚP nagradzane są w tym przypadku tradycyjnie, bo poza podróżą zabytkową bimbą, także charakterystycznym serduszkiem.

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!