Wnętrze lokalu, choć bogate w czerwień, jest spokojne i wygodne - w sam raz na poranną kawę espresso

Wnętrze lokalu, choć bogate w czerwień, jest spokojne i wygodne - w sam raz na poranną kawę espresso (© Piotr Telichowski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zamiast na frytki, hot doga lub piwo, w przerwie meczu przyjdź do cukierni na kawę, ciastko z kremem lub lody

W przerwie meczu lub koncertu na stadionie miejskim zwykle można zjeść hot doga i wypić piwo. Nie są to zdrowe przekąski i napoje nie tylko dla sportowców, ale i kibiców. Od niedawna jednak w sąsiedztwie stadionu można wypić w spokoju kawę, zjeść kremówkę czy wybrać się z rodziną na lody. Wszystko to w niewielkiej cukierni-kawiarence "Ciachomania" otwartej przy ul. Mrągowskiej 84/3.

Wnętrze lokalu jest przytulne i wygodne. Większość mebli jest obitych czerwoną skórą, a goście siedzą przy szarych stolikach. Na ścianach wiszą fotografie przedstawiające palone ziarna kawy lub malownicze, wąskie uliczki włoskich miast. Choć sam lokal znajduje się w pobliżu autostrady, jest tu cicho.

WARTO WIEDZIEĆ: W WEEKENDY ZWIEDZISZ STADION MIEJSKI


W menu "Ciachomanii" znajdziemy przede wszystkim herbaty i kawy - różne wariacje caffee espresso od latte, przez doppio, po machiatto. Za podstawowe espresso zapłacimy 3,50 zł, z kolei najdroższa w menu caffee latte machiatto kosztuje 8 zł.

Dla tych, którzy wolą herbatę, również przygotowano szeroki wybór smaków - np. Sencha Supreme - japońską, zieloną herbatę o słodkim, trawiastym smaku. Lubiącym chińskie herbaty z pewnością do gustu przypadnie Lung Ching, o ostrym , klasycznym smaku z dodatkiem suszonych owoców. Niezależnie od wybranego smaku za filiżankę napoju zapłacimy 5 zł.

W "Ciachomanii" jest też podawana czekolada na gorąco. Filiżanka kosztuje 7 zł. Z ciast możemy wybrać tiramisu, eklerki, serniki czy pyszne tarty z truskawkami czy malinami. Zależnie od wielkości porcji zapłacimy od 6 do 10 zł za ciastko. Stali klienci najbardziej jednak chwalą sobie kremówki z kremem budyniowym.

- Najlepiej smakują kremówki zmrożone, dopiero co wyciągnięte z lodówki, dzięki temu nierozpadające i grzecznie czekające na zjedzenie - mówi jedna ze stałych bywalczyń.

"Ciachomania" jest czynna od poniedziałku do piątku od godziny 10 do 19, w soboty od 9 do 20, a w niedziele od 11 do 20. Wejście do lokalu znajduje się od frontowej strony budynków mieszkalnych przy ul. Mrągowskiej 84/3. Istnieje możliwość rezerwacji miejsc.

W NASZYM SERWISIE SPECJALNYM ZNAJDZIESZ INFORMACJE O NOWYCH LOKALACH WE WROCŁAWIU

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

z_królewieckiej (gość)

Lokalik, nie powiem, całkiem przyjemny. Ale pisanie, że można tam wyskoczyć w przerwie meczu, jest już nieco nad wyrost. Na piechotę, spod bramy głównej stadionu od strony Królewieckiej, jest do Ciachomanii jakieś 12-15 minut szybkim krokiem. W jedną stronę...